• انتشار: ۳ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۵۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59819
پرینت

کاخ سفید: زمان خروج امریکا از افغانستان تغییر نکرده است

سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه شب اعلام کرد زمان‌بندی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که همان سپتامبر باشد، تغییری نکرده است.

کاخ سفید معتقد است با آغاز عقب نشینی نیروهای خود در افغانستان از افزایش خشونت علیه نیروهایش در امان مانده است. 

در همین رابطه جن ساکی سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: از فوریه (بهمن) ۲۰۲۰ روند افزایشی حملات به نیروهای آمریکایی متوقف شد ، ما همچنین ارزیابی می کنیم که اگر شروع به کاهش خشونت نمی کردیم حملات علیه ما پس از اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) افزایش می یافت، زیرا این همان چیزی بود که طالبان به وضوح اعلام کرده بود. 

ساکی همچنین از اظهارنظر درباره گزارش های رسانه ای مبنی بر اینکه اکنون جامعه اطلاعاتی ایالات متحده پیش بینی می کند که دولت افغانستان ممکن است ظرف شش ماه پس از خروج آمریکا سقوط کند، امتناع ورزید.

سخنگوی کاخ سفید علاوه براین در پاسخ به تاثیر انسداد برخی سایت‌های خبری ایرانی بر مذاکرات وین گفت: ما همچنان در حال مذاکره مربوط به توافق هسته‌ای هستیم که فعلا شش دور آن را به پایان رساندیم و هیات‌های مذاکراتی به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند.

ساکی افزود: حرکت در مسیر حل دیپلماتیک را به نفع خودمان می‌بینیم و امیدواریم دیگرانی که در این میز قرار دارند، هم اینگونه ببینند.

سخنگوی کاخ سفید در توضیح اقدام علیه وب سایت های ایرانی گفت: مسدود سازی برخی سایت‌های ایرانی اقدامی از طرف وزارت دادگستری است و در هماهنگی با بخش‌های دیگری که در حال مذاکره با ایران هستند، نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.