• انتشار: 16 جولای 2020
  • ساعت: 09:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45829
پرینت

کابل راکت پراکنی های تازه پاکستان در کنر را محکوم کرد

وزارت خارجه با محکوم کردن راکت پراکنی های روز گذشته پاکستان در کنر که به کشته و زخمی شدن چند غیر نظامی افغان منجر شد را محکوم کرد و این اقدامات را سبب ایجاد تنش در روابط دو کشور عنوان نمود.

وزارت خارجه‌ی افغانستان حملات راکتی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولایت شرقی کنر که باعث تلفات غیرنظامیان شد را محکوم کرده از دولت پاکستان خواست از چنین اقداماتی خودداری کند.

در اعلامیه‌ی وزارت خارجه آمده است ادامه‌ی این حملات از سوی نظامیان پاکستانی برای حکومت افغانستان غیرقابل قبول است.

به نقل از اعلامیه، این گونه حملات و ساخت تأسیسات خودسر در طول خط فرضی دیورند که می‌تواند باعث تنش بین دو کشور شود، به هیچ وجه برای جمهوری اسلامی افغانستان قابل قبول نیست.

وزارت خارجه افزود نیروهای امنیتی و دفاعی افغان وظیفه دارند که از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور‌شان دفاع کنند.

در همین حال، وزارت خارجه گفت در نتیجه‌ی تلاش‌های دیپلمات‌های وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، طرف پاکستان تعهد کرده است درگیری مرزی متوقف و نشست مسئولان ارتش دو طرف زیر بیرق دو کشور برگزار شود.

این درحالی است که روز گذشته در نتیجه‌ی راکت‌پراکنی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولسوالی سرکانی و شهر اسعدآباد، مرکز ولایت کنر چهار غیرنظامی کشته و نُه غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

به گفته‌ی مقام‌های محلی در کنر، ارتش پاکستان با تحرکات غیرقانونی در نقاط صفر مرزی در ولسوالی سرکانی، به ساحات غیرنظامی و پاسگاه‌های نیروهای امنیتی نیز راکت‌پراکنی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.