• انتشار: 11 ژوئن 2019
  • ساعت: 14:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35054
پرینت
رئیس جمهور غنی:

کابل تا دو سال دیگر به یک تفریگاه بزرگ تبدیل می‌شود

رئیس جمهور غنی در بازدید از روند کار احیای دوباره ماشین خانه کابل گفت تا دو سال دیگر شهر کابل به یک تفریگاه کلان تبدیل می‌شود.

رئیس جمهور غنی صبح امروز هنگام بازدید از پروژه احیای دوباره ماشین خانه کابل افزود: « نام اولیه این ساحه باغ علم‌گنج بود و یکی از تفرج‌گاه‌های بزرگ کابل به شمار می‌رفت.»

رییس‌جمهور از بنیاد آغاخان و کشور جرمنی به‌خاطر تمویل احیای مجدد ماشین‌خانۀ کابل، تشکر کرد و گفت تا کمتر از دوسال دیگر مردم کابل شاهد خواهند بود که شهر کابل دوباره به یک تفریح‌گاه مبدل خواهد شد.

رییس‌جمهور تصریح‌کرد در این ساحه بخش‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی، کنفرانس‌ها، کتاب فروشی، نشست‌های فرهنگی و تأتر و مارکیت و نمایشگاه دوامدار جهت نمایش تولیدات زنان صنعت‌کار و متشبث، ایجاد می‌گردد و به یک ساحۀ منظم و منبع عایداتی تبدیل خواهد شد.

رییس‌جمهور غنی در رابطه با برنامه‌های انکشافی شهر کابل صحبت کرد و گفت پس از سه سال کار با یکی از مشهورترین کمپنی‌های پلان‌گذاری شهری دنیا، یک پلان ۶ جلدی برای انکشاف شهر کابل آماده شده است.

وی افزود این پلان قدم به قدم عملی خواهد شد و شهر کابل به عنوان یکی از بهترین شهرها در منطقه و یک پایتخت تاریخی، دوباره عرض وجود خواهد کرد.

در این بازدید شماری از مسوولین حکومتی و نمایندۀ بنیاد آغاخان رییس‌جمهور نیز رئیس جمهور را همراهی می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.