سیاستِتیتر یک

کابلوف: روسیه مجبور به برقراری روابط با دولت جدید افغانستان است

ضمیر کابلوف؛ نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه گفت روی کار آمدن گروه طالبان یک واقعیت است و روسیه مجبور به برقراری روابط با دولت جدید افغانستان خواهد شد.

ضمیر کابولوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه این‌کشور گفت، طرف روس در پروژه های اقتصادی در راستای بازسازی افغانستان شرکت خواهد کرد و اکنون آماده آغاز کار است.

کابلوف در گفتگو با شبکه تلویزیونی “روسیه ۲۴” گفت: «ما همواره آمادگی خود در خصوص مشارکت در تلاش های بین المللی برای بازسازی اجتماعی و اقتصادی افغانستان پس از جنگ را اعلام کرده ایم. اکنون زمان آن فرا رسیده است.»

کابلوف اظهار داشت او معتقد است که روی کار آمدن گروه طالبان یک واقعیت است و روسیه مجبور به برقراری روابط با دولت جدید افغانستان خواهد شد.

آمریکا و متحدانش پس از ۲۰ سال حضور بی ثمر در افغانستان از ماه می شروع به خارج سازی نیروهای نظامی خود از این کشور کرده و گروه طالبان نیز در هفته‌های اخیر مناطق مختلف افغانستان را یکی پس از دیگری تصرف کرد.

گروه طالبان ۱۵ ماه آگست تصرف افغانستان را اعلام کرد و فقط منطقه پنجشیر در شمال افغانستان خارج از کنترل این گروه قرار دارد. پس از تصرف افغانستان توسط طالبان، خروج گسترده پناهجویان و تخلیه نمایندگی های دیپلماتیک غربی و کارکنان شرکت ها از کشور آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا