• انتشار: 27 جولای 2020
  • ساعت: 15:08
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46290
پرینت

چین کنسولگری امریکا در چگندو را مسدود کرد

بعد از مسدود شدن قونسلگری ایالات متحده امریکا در چگندو در جنوب غربی جمهوری خلق چین، ماموران دولتی چین وارد این ساختمان شدند. اندکی قبل مهلت تخلیه آن به سر رسیده بود.

نیروهای امنیتی چین بیرق امریکا از قونسلگری این کشور در چگندو را پایین آوردند.

با پایین آوردن بیرق امریکا به هیچ کس اجازه ورود به این منطقه داده نشد. دیپلمات های امریکایی قبل از آن چین را ترک کرده بودند.

 بعد از مسدود شدن قونسلگری ایالات متحده امریکا در چگندو در جنوب غربی جمهوری خلق چین، ماموران دولتی چین وارد این ساختمان شدند. اندکی قبل مهلت تخلیه آن به سر رسیده بود.

نیروهای امنیتی چین در یونیفرم و لباس ملکی سرک هایی اطراف نمایندگی ایالات متحده امریکا را مسدود کردند؛ موتر های لاری کانتینر ها را دور کردند. در صبحگاه ۲۷ جولای، پرچم های ایالات متحده امریکا جمع آوری شدند.

در سال ۱۹۸۵ که ایالات متحده امریکا قونسلگری اش را در چگندو  بازگشایی کرد، حدود ۲۰۰ تن از  جمله حدود ۱۵۰  نفر از افراد محلی در آنجا کار می کردند. روشن نیست که اخیراً چه تعداد دیپلمات های امریکایی در چگندو مشغول کار بودند، زیرا احتمالاً همه کارمندان به دلیل بروز کرونا در آنجا حضور نداشتند.

 ایالات متحده امریکا بعد از مسدود شدن این قونسلگری، حالا چهار جنرال قونسلگری دیگر در جمهوری خلق چین و یکی در منطقه اداری ویژه در هانکانگ دارد.

«واکنش مشروع و متناسب»

چین از حکومت ایالات متحده امریکا خواسته بود که به نمایندگی در چگندو پایان دهد و همه دیپلومات هایش آنجا را ترک کنند. چین این اقدام را «واکنش مشروع و ضروری در برابر برخورد غیرمعقول ایالات متحده امریکا» خوانده است.

منظور چین دستور غیر منتظره از واشنگتن بوده است که برمبنای آن چین باید قونسلگری اش را درشهرهیوستون ایالت تگزاس مسدود کند. مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفت که این اقدام به دلیل فعالیت‌های جاسوسی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.