سیاست

چین: پاکستان و افغانستان نگرانی های خود را از طریق گفت و گو حل کنند

وزارت خارجه چین در واکنش به بمباران هوایی نقاط مرزی افغانستان توسط نظامیان پاکستانی و واکنش مقام های طالبان به آن، گفته است که بهتر است دو همسایه نگرانی های خود را از طریق گفت و گو حل و فصل نمایند.

«وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (پنجشنبه ۱ ثور) در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره جایگاه چین در واکنش به رویدادهای اخیر میان افغانستان و پاکستان گفت که بهتر است دو همسایه نگرانی ها و مشکلات خود را از راه مصالحه و گفت و گو حل کنند.

وی گفت: «معتقدم کشورها (افغانستان و پاکستان) به خوبی می توانند مشکلات شان را از طریق گفت و گو و مشاوره حل کنند و با یکدیگر برای صلح و آرامش منطقه کار کنند.»

قابل ذکر است که در نخستین ساعات بامداد روز شنبه هفته جاری (۲۷ حمل) برخی نقاط مرزی در ولایات کنر و خوست از سوی نظامیان پاکستان مورد حمله هوایی قرار گرفت.

پاکستان مدعی شد که پناهگاه های جنگجویان تحریک طالبان پاکستان را هدف قرار داده است، اما در این حملات دست کم ۴۷ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان عمدتا بیجاشدگان وزیرستان شمالی کشته شدند.

اسلام آباد این بمباران را در پاسخ به حمله چند روز قبل جنگجویان طالبان پاکستان بر سربازان ارتش این کشور در وزیرستان شمالی انجام داد که در آن حمله ۷ سرباز پاکستانی کشته شدند.

این حمله هوایی پاکستان واکنش های گسترده ای به دنبال داشت و وزارت خارجه طالبان سفیر پاکستان مقیم در کابل را به این وزارت فراخواند و اعتراض خود را به او اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا