اجتماعی

چین: عدم مجازات عاملان کشتار غیرنظامیان افغان توسط امریکا ظالمانه است

سخنگوی وزارت خارجه چین حمله چند ماه قبل نظامی امریکایی در کابل که منجر به کشته‌شدن ۱۰ غیرنظامی افغان شد، بی رحمی ارتش امریکا خوانده و ظالمانه دانسته‌است.

به نقل از شینهوا، وانگ ون بین در یک نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره بیانیه پنتاگون مربوط به عدم مجازات نیروهای امریکایی دخیل در حمله پهپادی در کابل گفت:‌ «این بی‌رحمی ارتش امریکا در کشتار غیرنظامیان در افغانستان غیرقابل قبول است. این امر ظالمانه‌تر است که امریکا عاملان این حمله پهپادی را با مصونیت از مجازات به دلایل مختلف تبرئه می‌کند.»

او افزود در حالی که امریکا درباره حقوق بشر و دموکراسی صحبت می‌کند، مردم بی‌گناه افغان که توسط ارتش امریکا کشته شدند، مورد بی‌مهری قرار گرفتند.

 او اضافه کرد: «این واقعیت تلخی است که توسط به اصطلاح دموکراسی و حقوق بشر مورد حمایت واشنگتن به جهان ارائه شده‌است.»

این مقام چینی ادامه داد: «ما مداخله نظامی وحشیانه امریکا در افغانستان، عراق و سوریه را به نام دموکراسی و حقوق بشر محکوم می‌کنیم و از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم که به جنایات جنگی ارتش این کشور در کشتار غیرنظامیان بی‌گناه در سراسر جهان رسیدگی کرده و دولت واشنگتن را پاسخگو بداند.»

او افزود «عدالت ممکن است به تاخیر بیافتد؛ اما انکار نمی‌شود».

سخنگوی وزارت چین بیان کرده‌ دورانی که امریکا به بهانه به اصطلاح دموکراسی و حقوق بشر در جهان خودسرانه عمل می‌کرد، به پایان رسیده‌است.

سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرد هیچ‌یک از نظامیان امریکایی در ارتباط با حمله هوایی مرگبار در کابل که منجر به کشته‌شدن ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک شد، مسئول نیستند و مجازات نخواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا