• انتشار: 28 جولای 2020
  • ساعت: 10:54
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46293
پرینت

چین به حل مشکلات اقتصادی کرونا به افغانستان کمک می کند

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، در اجلاس مشترک وزیران خارجۀ افغانستان، پاکستان، چین و نیپال که روز گذشته به صورت آن لاین برگزار شد، گفت چین آماده همکاری با افغانستان است.

وزیر خارجۀ چین گفت پکن به حل چالش های اقتصادی ناشی از کرونا به افغانستان کمک می کند.

وانگ یی، در اجلاس مشترک وزیران خارجۀ افغانستان، پاکستان، چین و نیپال که روز گذشته برگزار شد، گفت چین آماده همکاری با افغانستان است.

گران هیواد سخنگوی وزارت خارجه در پیامی که به رسانه‌ها فرستاده گفته است وزیران خارجه چهار کشور تاکید کردند با برقراری آتش‌بس، شرایط برای کمک به آسیب دیده‌های ویروس کرونا مساعد می‌شود.

وی افزود:«وزرای خارجه سه کشور بر مفید بودن کمک‌های‌شان در صورت تامین آتش‌بس بشردوستانه تاکید ورزیدند و از طالبان هم خواستند تا هر چه زودتر با حکومت افغانستان وارد مذاکرات صلح شوند.»

آقای هیواد افزود، وزیران خارجه چهار کشور گفتند به همکاری‌های منطقه‌یی ‌شان در بخش‌های گوناگون به ویژه مبارزه با ویروس کرونا ادامه خواهند داد.

چین از جمله کشور هایست که در حال حاضر روی ساختن واکسن برای بیماری کووید ۱۹ کار می‌کند. مقام‌های این کشور به افغانستان اطمینان داده اند که با پیروزی در عرصۀ ساختن واکسن، افغانستان را در اولویت‌های‌شان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.