• انتشار: 16 جولای 2017
  • ساعت: 17:33
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 22662
پرینت

 چهل فارم پرورش ماهی در شهر ترینکوت ساخته می شود

وزارت زراعت مالداری وآبیاری، کار اعمار چهل فارم پرورش ماهی را در ولایت ارزگان آغاز کرده است. هدف این پروژه، ترویج فارم های پرورش ماهی و تشویق باشندگان ولایت ارزگان به این حرفه گفته شده است. 

ارزش مجموعی ساخت این فارم ها، ۱۷،۵ میلیون افغانی تخمین شده که از بودجه انکشافی وزارت زراعت تأمین می شود.

زلمی الکوزی، رییس زراعت ولایت ارزگان گفت: فارم های پرورش ماهی در حال حاضرتنها در شهر ترینکوت مرکز این ولایت ساخته می شوند و در آینده این فارم ها به نقاط دیگر این ولایت گسترش خواهد یافت.

به گفته الکوزی، هم اکنون کار ساخت فارم های پرورش ماهی عملاً آغاز شده و قرار است تا پنج ماه آینده تکمیل وبه بهره برداری برسد.

رییس زراعت ولایت ارزگان می گوید: در هر فارم پرورش ماهی ۵۰۰ ماهی برای سه ماه نگهداری وتربیه می شوند که به گونه مجموعی پس از هر سه ماه، بیست هزار ماهی از چهل فارم برای فروش به بازار عرضه خواهد شد.

الکوزی افزود: فارم های پرورش ماهی در شهر ترینکوت به درخواست باشندگان این شهر ساخته شده و ریاست زراعت این ولایت تنها در بخش تخنیکی با فارم داران همکاری می کند.

به گفته رییس زراعت ولایت ارزگان با بهره برداری چهل پروژه پرورش ماهی در شهر ترینکوت، از یکسو زمینه کار برای ده ها تن از باشندگان این شهر به گونه مستقیم و برای صدها تن دیگر به گونه غیرمستقیم فراهم خواهد شد و از سوی دیگر باشندگان گوشت ماهی را تازه و با قیمت ارزان به دست خواهند آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.