• انتشار: 26 ژوئن 2016
  • ساعت: 11:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10329
پرینت

چهل داعشی در ننگرهار کشته و زخمی شدند

وزارت دفاع ملی می گوید که در عملیات های هوایی و توپخانه ای؛ شب گذشته در ولسوالی کوت ولایت ننگرهار، ۱۸ تن از اعضای گروه تروریستی داعش کشته و ۲۲ تن دیگرشان زخمی شده اند.

خبرنامه ی وزارت دفاع می افزاید که در این عملیات ها دو فرمانده تروریستان داعش به نام های خطاب و کامران در بین کشته شدگان است.
وزارت دفاع همچنین در خبرنامه ای جداگانه گفته است که در عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی که به هدف سرکوب هراس افگنان و محافظت از جان ومال مردم در تعدادی از ولسوالی های ولایات ننگرهار، پروان، خوست، پکتیا، پکتیکا، کندهار، ارزگان، فراه، غور، بلخ، جوزجان، فاریاب، بدخشان، تخار و هلمند راه اندازی شده بود، ۵۷ تن از دهشت افگن طالبان به شمول ۴ تن از فرماندهانشان کشته شده اند.
همچنان در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای دفاعی و امنیتی در مربوطات ولسوالی چهار دره ولایت کندز ۱۶ تن دهشت افگن کشته شدند.
وزارت دفاع می گوید که در مربوطات ولسوالی های صبری و موسی خیل ولایت خوست ۲ تن دهشت افگن کشته و ۳ تن زخمی، و به همین ترتیب در مربوطات ولسوالی دولت یار ولایت غور ۴ دهشت افگن کشته و ۸ تن زخمی شده اند که درجمع زخمی ها مفتی عبدالرحمن یک تن از دهشت افګنان نیز شامل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.