• انتشار: 1 آگوست 2016
  • ساعت: 17:16
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11749
پرینت

قرارداد ۴ پروژه زیر بنایی برای شهر کابل در ارگ به امضا رسید

شهرداری کابل با یک شرکت خصوصی ۴ قرارداد همکاری در زمینه توسعه شهر کابل در حضور رئیس جمهوری در ارگ به امضا رساند.

این قراردادها، شامل احداث ۱۱۱ کیلومتر سیستم بس های شهری در مسیر های مزدحم شهر، آموزش علمی کادر های شهرداری، مطالعه و طراحی بیش از ۲۰ کیلومتر جاده های شهر به شمول جاده سرای شمالی، طراحی دوباره تقاطع ها که باعث ازدحام گردیده است.

همچنین احداث زیربناها و مدیریت پایدار آب های سطح، سرسبزی و زیبایی شهر کابل و بازنگری و طراحی بلند منزل ها و طراحی و نظارت از پروژه ها از دیگر پروژه های این قرارداد است.

عبدالله حبیب زی سرپرست شهرداری کابل در این نشست گفت که با تطبیق این پروژه ها، مشکل ازدحام ترافیکی حل می شود و از ضیاع وقت جلوگیری صورت می گیرد، مردم به خدمات ترانسپورتی شهر دسترسی پیدا می کنند و آلودگی هوا و سیلاب های شهر کابل کاهش می یابد.

آقای حبیب زی افزود، دریای کابل از کثافات پاک می شود و بازسازی می گردد، برای بیشتر از صد هزار فامیل زمینه اشتغال مساعد می شود، حاکمیت قانون ترافیک بیشتر می گردد، از آب های باران منحیث سرمایه استفاده می شود، کثافات جامد به گونه معیاری جمع آوری و انتقال داده می شود و مدیریت پروژه ها به شکل بهتر به انجام می رسد.

وی در مورد فعالیت چند ماه اخیر شهرداری کابل نیز گفت که فساد در این اداره حد اقل پنجاه در صد کاهش یافته، عواید در دروازه های کابل ازدیاد یافته است.

سرپرست شهرداری افزود که از ۴٫۵ میلیارد افغانی قرضداری مردم به شهرداری، در حال گرفتن است و صدور جواز ساختمانی و اصلاحات در توزیع جوازهای صنفی از مرجع واحد و حکومتداری الکترونیکی در بخش های عواید، مالی و منابع بشری شاروالی آغاز شده است.

این ادعاهای درحالی مطرح می شود که صبح امروز یک نهاد تحقیقاتی مدعی شد که ۹۹ درصد مردم از بودجه و فعالیت های شهرداری های کشور بی خبر اند.

در تحقیق این نهاد از فسادهای گسترده در شهرداری ها نیز ذکر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.