• انتشار: 28 نوامبر 2020
  • ساعت: 15:09
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 51317
پرینت

چهار نفر در ارتباط با رویدادهای تروریستی بامیان بازداشت شد

سید انور رحمتی، والی بامیان روز شنبه هشتم قوس گفت چهارنفر در رابطه با رویدادهای تروریستی روز سه شنبه(۴قوس) در بامیان، بازداشت شده است.

والی بامیان گفت: «ما گزارش‌های داریم که هنوز هم متاسفانه بعضی مراکز آموزشی ما هدف دشمن استند…دریچه‌ای بخشی از اطلاعات جدید باز شده، تهدید در کل افغانستان است، در بامیان هم است. ما تدابیر خود را داریم.»

دفتر مطبوعاتی والی بامیان، روز شنبه (۸ قوس)، با نشر خبرنامه‌ای، گفت در پیوند به رویدادهای اخیر در بامیان، نشست امنیتی برگزار شده است.

والی بامیان در این نشست گفته است افراد بازداشت‌شده از ولایات کابل، پنجشیر، سمنگان و بامیان می باشند و برای تحقیقات بیشتر به کابل انتقال داده شده اند.

آقای رحمتی، در مورد هویت افراد بازداشت‌شده، چیزی نگفت؛ اما تاکید کرد سرنخ‌های مهمی در این مورد به دست آمده که پس از نهایی‌شدن معلومات، با رسانه‌ها شریک می‌شود.

او اطمنیان داد نیروهای امنیتی از هیچ تلاشی برای حفظ امنیت باشندگان بامیان، دریغ نخواهند کرد.

بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی والی بامیان، در رویداد تروریستی روز سه‌شنبه (۴ قوس)، ۱۷ نفر به شمول دو تن از سربازان پولیس بامیان جان باختند و ۵۸ تن دیگر زخم برداشته اند که از این میان زخم ۴۱ نفر سطحی بوده است.

 بر اساس اطلاعات دفتر مطبوعاتی بامیان، ۱۶ نفر دیگر برای مراقبت‌های عاجل به شفاخانه‌های کابل ایمرجنسی ولایت کابل، منتقل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.