• انتشار: 20 آگوست 2016
  • ساعت: 17:35
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12519
پرینت

چهار فرمانده طالبان به همراه ۷۱ شورشی دیگر به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ تن از شورشیان از جمله چهار فرمانده طالبان را به هلاکت رسانده اند.

این نیروها همچنین طی همین مدت ۲۶ تن دیگر از این شورشیان را زخمی کرده و ۱۱ تن را هم دستگیر نموده اند. مقادیری سلاح و مهمات نیز از این شورشیان بدست امده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۱۹ ولایت از ۳۴ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۷۵ تن از مخالفان مسلح به شمول چهار فرمانده طالبان کشته شده، ۲۶ تن زخمی و ۱۱ تن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

این عملیات ها مشترک و با حمایت نیروی هوایی و قوتهای توپچی صورت گرفته اند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان راه اندازی شد، ۴۳ تن از شورشیان طالبان به شمول چهار فرمانده آنان به نام های ملا سلام ازبک، ملا نقیب الله، قاری نعیم و ملا شهاب الدین کشته شده و ۲۰ دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی دشت آرچی ولایت کندز صورت گرفت ۶ تن از دهشت افکنان با سلاح هایشان دستگیر شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی ناوه ولایت هلمند راه اندازی شد، ۲۷ تن از شورشیان کشته شده و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در ولسوالی های چک و جغتو ولایت میدان وردک، ۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگر زخمی شد. در ولسوالی وازه خواه ولایت پکتیکا ۲ شورشی طالبان کشته شدند. در مربوطات ولسوالی ناوه ولایت غزنی نیز یک دهشت افکن کشته شده و ۵ تن دیگرشان نیز دستگیر شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع همچنین درخبرنامه اش می افزاید؛ در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۸ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.