بین المللسیاست

چهار عضو گروه تروریستی داعش در کرمانشاه ایران کشته و ۶ تن دیگر دستگیر شدند

به نقل از ایرنا، اسدالله رازانی، والی کرمانشاه گفته است که یک تیم از انتحاری های وابسته به گروه تروریستی داعش برای انجام عملیات در نقاط مختلف ایران وارد کشور شده بود که امروز سه شنبه این تیم منهدم شد.

در درگیری اول سه تن کشته و در درگیری دوم بین تروریستان گروه داعش و پولیس یک تن کشته و شش تن دیگر دستگیر شده اند.

وی در مورد شمار مرز ورودی، ملیت و هویت اعضای این گروه و نحوه کشف ارتباط آنان با داعش جزئیات بیشتری نداده است.

آقای رازانی گفته که این افراد در خانه تیمی جمع شده بودند و قصد حملات انتحاری و تخریبی داشتند که با انهادم این گروه، انواع سلاح نظامی و انفجاری مانند جلیقه و کمربندهای انتحاری، نارنجک و انواع سلاح خودکار و کمری به دست آمده است.

در عین حال، خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی به نقل از آقای رازانی تعداد اعضای تیم را ده نفر و شمار کشته شدگان را چهار نفر گزارش کرده و گفته است که شش تن از آنان دستگیر شده‌اند.

این خبرگزاری افزوده است که این تیم ده نفره قصد انجام عملیات خرابکاری در نقاط مختلف ایران را داشتند.

همچنین، حسین ذوالفقاری، معاون وزیر داخله به خبرگزاری ایسنا گفته است که یکی از کشته شدگان درگیری کرمانشاه “از افراد رده بالای جریان تکفیری در کشور عراق” بوده است.

آقای ذوالفقاری نیز در مورد اینکه این فرد به چه گروه یا سازمانی تعلق داشته و هویت او چگونه مشخص شده توضیح بیشتری نداده است.

گفتنی است که حدود یک ماه پیش نیز، صدا و سیمای ایران یک مستند ۱۶ دقیقه ای را منتشر کرد که در آن یک گروه از تروریستان داعش را در تهران رد یابی و دستگیر می کنند.

در مستند منتشر شده آن گروه مدت زیادی را تحت -از بدو ورود به مرز ایران- نظر نیروهای امنیتی کشور بوده است.

ایران یکی از همپیمانان مبارزه با گروه تروریستی داعش است و اخیر نیز یک خبرگزاری روسی گزارشی را منتشر کرده است که  هواپیماهای جنگی روسی از میدان هوایی همدان برای حمله بر ترورریستان استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا