اجتماعی

چهار بانوی بدخشانی کمپاینی را برای جمع آوری کمک به نیازمندان راه اندازی کردند

چهار بانوی بدخشانی کمپاینی را تحت عنوان «دایره کمک به فقرا» از یک ماه به اینسو برگزار کرده اند و اینک برای ۱۷ خانواده فقیر و نیازمند کمک های غذایی و غیرغذایی توزیع نمودند.

وجیهه مهرانگیز مسوول این کمپاین می گوید که به تعداد چهار بانوی بدخشان با درک شرایط دشوار مردم کمپاین جمع آوری کمک به نیازمندان را راه اندازی نموده اند.

وی گفت این کمپاین به مدت یک ماه دوام داشت که در این مدت مبلغ ۲۵ هزار افغانی از صرافی ها و دوکان ها در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان جمع آوری گردید.

او گفت: «ما این مبلغ را لباس های زمستانی، شیر و زغال خریداری کرده و امروز برای ۱۷ فامیل نیازمند توزیع نموده ایم.»

بانو وجیهه می گوید این پروسه ادامه دارد و از سرمایه داران بدخشان می خواهد که با آنان در این زمینه همکاری نمایند.

با این حال شمس النسا یکی از بانوانی که این کمک ها را دریافت نموده می گوید که از ولسوالی یفتل بدخشان مهاجر شده و چیزی برای خوردن ندارد.

او می گوید که فرزندش در نظام پیشین سرباز بوده اما بعد از سقوط نظام کشور را ترک نموده و مسئولیت یک خانواده ده نفره را بدوش او گذاشته است.

وی از دریافت این کمک ها خوشحال است اما تاکید می کند که این کمک ها برای خانواده بزرگ آنان بسنده نبوده و باید طالبان و نهادهای خیریه دیگر نیز به زندگی آنان توجه داشته باشند.

همچنین محمد اسماعیل سامی یک تن از باشندگان شهر فیض آباد از این اقدام نیک این بانوان اظهار خرسندی کرده و می گوید که کار آنان برای آوردن لبخند به چهره های افراد نیازمند بدخشان در فصل زمستان قابل ستایش است.

این نخستین کمپاین کمک به نیازمندان در بدخشان است که مسوولیت پیشبرد آن را بانوان به عهده دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا