امنیت و جرایم

چهارمین دور فراغت نیروهای طالبان در بدخشان؛ ۷۷۰ تن فارغ شدند

به تعداد ۷۷۰ تن از نیروهای پولیس طالبان بعد از سپری کردن یک دوره آموزشی دروس مسلکی و عقیدتی، با حضور مقامات محلی امارت اسلامی در بدخشان سند فراغت خود را به دست آوردند.

ملا محمد موسی انصار آمر مرکز تعلیم و تربیه زون شمال شرق طالبان، فراغت ۷۷۰ تن از نیروهای پولیس این گروه در بدخشان را یک گام نیک عنوان نموده و برگزاری این چنین برنامه های آموزشی را برای افزایش ظرفیت های پولیس در عرصه اداره و مدیریت، کشف و گرفتاری مجرمین، شیوه برخورد با مردم و رفتارهای مسلکی در جریان ایست های بازرسی ها را ارزنده بیان نمود.

وی از منسوبین پولیس امارت اسلامی خواست که وظیفه خویش را بدون هیچ گونه تبعیض سمتی و لسانی انجام دهند.

آقای انصار از نیروهای تازه فارغ شده طالبان خواست که با مردم رویه نیک داشته و پاداش تلاش های خود را از خدا بخواهند.

از سویی هم، مولوی عبدالحق ابوعمر قوماندان امنیه امارت اسلامی در ولایت بدخشان مسئولیت های پولیس را تامین امنیت شهروندان و نظم عامه دانسته و از این نیروها خواست که وظایف خود را در قبال مواد مخدر، تحقیقات و جرایم جنایی و حفاظت از مرزها صادقانه انجام دهند.

وی از منسوبین پولیس امارت اسلامی خواست که عفو عمومی را رعایت نموده و باعث آزار و اذیت هیچ شخصی در ولایت بدخشان نگردند.

همچنین مولوی عبدالغنی فایق والی ولایت بدخشان فراغت نیروهای پولیس طالبان را از کورسهای مسلکی وعقیدتی دو هفته ای در بدخشان تبریک گفته و از آنان خواست وحدت خود را حفظ نموده و از بزرگان خود اطاعت نمایند.

او خطاب به نیروهای طالبان گفت که هیچ شخصی اجازه تلاشی خانه های مردم را ندارد.

این چهارمین دور فراغت نیروهای طالبان در ولایت بدخشان است؛ در این دوره به تعداد ۷۷۰ تن از نیروهای پولیس طالبان تعلیمات مسلکی و عقیدتی را طی مدت دو هفته آموزش دیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا