• انتشار: ۱۴ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22269
پرینت

چندین فرمانده طالبان در کندز بر اثر حمله هوایی به هلاکت رسیدند

مقام های امنیتی ولایت کندز اعلام کرده اند که بر اثر حمله هوایی بر مواضع تروریستان بخش های از این ولایت، چند فرمانده گروه طالبان به شمول دو فرمانده تاجیکستانی به هلاکت رسیدند.

دفتر مطبوعایت پولیس در زون شمال شرق کشور امروز چهارشنبه ( ۱۴ سرطان) با نشرخبرنامه‌ای گفته است که عملیات مشترک نیروی امنیتی در روستاهای جات دمشاخ ازبکیه، دمشاخ لقی‌های تلوکه مرکز کندز و روستای امرخیل ولسوالی چهاردره این ولایت به شدت جریان دارد.

در خبرنامه آمده است که در نتیجه این عملیات در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ عضو طالبان کشته و ۱۷ طالبان دیگر زخمی شده اند.

خبرنامه افزوده:” در این عملیات ها ۲۱ تن هراس افگن بشمول چند تن از فرماندهان این گروه بنام های قاری حسن قوماندان قطعه سرخ طالبان در کندز، قاری منصور و حکمت الله تبعه تاجیکستان کشته شده و ۱۷ تن دیگرشان بشمول قاری امیر زخمی شده اند “.

در نتیجه این عملیات‌ها یک‌عراده واسطه رنجر، یکعراده سراچه، چهارعراده موترسایکل همراه با یک ضرب هاوان SPG۹ دشمن درساحات تلوکه در حمله هوایی و توپچی نیروی امنیتی کاملات تخریب شده است.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که سه روزقبل مخالفان مسلح دولت حملات شان را بالای نیروی امنیتی درساحات تلوکه آغاز نموده بودند که با مقاومت شدید وحملات نیروی امنیتی روبرو شده اند واکنون عملیات مشترک نیروی امنیتی برضد جنگجویان طالبان در ساحات تلوکه و روستای امرخیل ولسوالی چهاردره ولایت قندوز ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.