• انتشار: 24 آگوست 2018
  • ساعت: 09:54
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 28658
پرینت
سخنگوی وزارت خارجه روسیه

چرخبالهای ناشناس داعش را در افغانستان اکمال می کنند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در تازه ترین اظهاراتش گفته است که چرخبالهای ناشناس گروه تروریتسی داعش و سایر تروریست ها را در افغانستان اکمال می‌کند.

به گزارش رها این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه در حالی صورت گرفته است که بارها مقامات محلی در نقاط آسیب دیده افغانستان اعلام کرده اند که گروه های تروریستی از جمله داعش توسط هیلکوپترهای ناشناس تجهیز می شوند.

حدود یک هفته قبل سه هلیکوپتر ناشناس در ولسوالی کوهستانات سرپل نشست کرده و به طالبان جنگ‌افزار و مهمات توزیع کرده‌اند.

لکساندر مانتیتسکی سفیر روسیه مقیم کابل، در۲۳ دلو ۱۳۹۶ نیز گفته بود که متاسفانه نه دولت کابل و نه شرکای غربی قادر به ارایه اطلاعات دقیق و معتبر از منشاء و اهداف هلیکوپتر های ناشناسی که در سراسر افغانستان پرواز می کنند و احتمالا در حمل و نقل و تجهیز هراس افگنان دخیل هستند، نداده اند.

در همین حال ” ماریا زاخاروا” سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به ثبت پروازهایی بر فراز افغانستان گفته است که هلیکوپترهای ناشناس برای داعش و دیگر تروریست‌ها در افغانستان سلاح برده‌اند.

پیش از این اطلاعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد واشنگتن به دنبال انتقال گسترده نیروهای گروه تروریستی داعش به افغانستان است، پس از این انتقال، عملیات تروریستی داعش در افغانستان رو به گسترش بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.