اجتماعیبرگزیده ها

چرا اسحق زی از صحبت درمجمع عمومی سازمان ملل منصرف شد؟

اسحاق زی نماینده دولت غنی در سازمان ملل قرار بود در  نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی کند اما در آخرین ساعات منصرف شد.

سید میثم احسانی فعال رسانه ای و مدنی و تحلیل گر مسائل سیاسی در این مورد در فیس بوک خود می نویسد زنجیره خیانت و حلقه های خائن را بشناسید تا در موقع اش تصفیه حساب شود.

غنی گفته بود وقتی قرار است کنار بروم هرگز حکومت را به موقت و غیره نمی دهم که بازهم دیگران شریک شود، بهتر همان که به طالبان واگذار کنم تا ادای مسوولیت کرده باشم.

هرگاه طالبان قبل از سقوط کابل به برخی کشور ها سفر می کرد، حنیف اتمر به صورت عاجل اعلام موضع می کرد که این سفر ها در هماهنگی با ما انجام شده است. به این معنا که روند مشروعیت سیاسی طالبان به کمک این ما، همان حلقه خبیثه خائن هدفمندانه طراحی شده بود.

به نوشته آقای احسانی اعلامیه دیروز غنی نه تنها هک نشده بود بلکه عین واقعیت دیدگاه غنی در قبال افغانستان بود. شمای که شک دارید فقط کافیست اقدامات و سیاست ورزی های او را کنار هم بگذارید و از خود سوال کنید چرا دقیقا در شرایط هک می شود که فردایش قرار است اسحق زی آن خائن دیگر باید در سازمان ملل صحبت کند؟  

اسحق زی آخرین بازمانده رژیم دزدان و غنی مفسد، گفته است در مشورت با حنیف اتمر وزیر خارجه غنی از صحبت در خصوص افغانستان انصراف داده است. خوب عقل سلیم چه حکم می کند؟ اسحق زی که خود جز روایت است می توانست خلاف آن صحبت کند؟

اسحاق زی چون نمی خواست برادرانش را تخریب کند از صحبت منصرف شد. اصلا چرا باید تخریب کند؟ از دید اینها افغانستان به مراتب بهتر از چهل روز قبل و بیست سال گذشته است.

اسحاق زی بازهم تاکید کرده در مشوره با امریکا منصرف شده. خیلی خوب. مزدوری که شاخ و دم ندارد. اینجا ۳۵ میلیون انسان چشم به راه مواضح نماینده اش در سازمان ملل، اما این نماینده چون مزدور سر شکسته و جز روایت غنی و اتمر است بنا بر مشوره امریکا آخرین میخ را بر تابوت امید مردم می کوبد و میلیون ها انسان را به امان خدا می سپارد.

آقای احسانی در بخش پایانی نوشته خود تاکید می کند:« خلص کلام نفرین بر قبیله گری، قوم پرستی، مزدوری و بی غیرتی!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا