• انتشار: ۳۰ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۰۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62080
پرینت
معاون والی طالبان در پروان با مسئولین رسانه ها دیدار کرد

چارچوب فعالیت رسانه ها به زودی اعلام می شود

معاون والی طالبان در ولایت پروان در دیدار با جمعی از مسئولین رسانه ها در این ولایت تاکید کرد فعالیت رسانه ها می بایست در چارچوب شریعت اسلامی از سر گرفته شود.

مولوی دوست‌محمد حقانی، معاون والی طالبان برای ولایت پروان امروز در دیدار با مسئولان رسانه‌ها و نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران می‌گوید، بخش‌های فرهنگی زبان «امارت اسلامی» است که نزد طالبان از جای‌گاه ویژه‌یی برخوردار است.

آقای حقانی از صاحبان رسانه‌ها و خبرنگاران می‌خواهد که با حفظ بی‌طرفی از بحث‌های جدال برانگیز سیاسی برای فعلا جلوگیری کرده و نشرات‌شان را در چارچوب شریعت اسلامی از سرگیرند.

در همین حال، مولوی شمس‌الحق مبشر رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان می‌گوید، چارچوب نشراتی رسانه‌ها به‌زودی تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر، پرویز امین‌زاده معاون انجمن ژورنالیستانِ آزاد پروان در این نشست می‌گوید، رسانه‌ها در حکومت پیشین آزاد و بی‌طرف بوده و امیدوار است این آزادی و بی‌طرفی در حکومت کنونی نیز حفظ شود.

او می‌گوید، رسانه‌ها برای نشر اطلاعات دقیق به منابع معتبر نیاز دارند و حکومت کنونی باید زمینۀ دسترسی خبرنگاران به چنین منابعی را فراهم سازد.

در این دیدار که در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پروان انجام شد، رئیسان اطلاعات و فرهنگ فعلی و پیشین ولایت پروان، مسئولانِ برخی از رسانه‌های دولتی و خصوصی، مسئولان انجمنِ ژورنالیستان آزاد ولایت پروان و برخی از خبرنگاران، حضور داشتند، روی هماهنگی‌های بیشتر تأکید شد.

گفتنی‌ست که در حال حاضر در ولایت پروان بیش از ۱۰ ایستگاه رادیویی، یک شبکۀ تلویزیونی دولتی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.