• انتشار: 24 جولای 2016
  • ساعت: 19:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11352
پرینت

پیکر ۶۴ شهید جنبش روشنایی به خاک سپرده شد / اگر تمام برادران خود را از دست بدهم، عدالت خواهی را متوقف نمی کنم

پیکر ۶۴ تن از شهدای حادثه روز گذشته کابل، که هویت شان تثبیت شده بود، بعد از ظهر امروز بر فرار تپه‏ی موسوم به تپه شهدای جنبش روشنایی به خاک سپرده شد.

در مراسم تدفین پیکر این شهدا، هزاران تن از بستگان آنان و اعضای جنبش روشنایی اشتراک ورزیده بودند.

بستگان شهدا و سران جنبش روشنایی، پافشاری کردند که تا زمانی که به خواسته خود (عبور لین ۵۰۰ کیلوولت از بامیان) نرسند به عدالتخواهی خود ادامه میدهند.

رفیع، دولتشاهی، برادر یکی از شهدا تاکید کرد که اگر برادران دیگر خود را نیز در این راه از دست بدهد، بازهم حاضر نیست عدالتخواهی خود را متوقف کند.

در همین حال سران جنبش روشنایی نیز تاکید کردند که تا آخرین قطره خون خود از آرمان شهدا دفاع کرده، به عدالتخواهی خود ادامه میدهند.

داوود ناجی، یکی از سران جنبش روشنایی در مراسم خاکسپاری شهدای حادثه روز گذشته کابل، دولت را به بی کفایتی متهم کرده افزود که دولت نتوانست که تدابیر امنیتی را برای محدوده ۵۰۰ متر در ۵۰۰ متر بگیرد.

او با بیان اینکه ما هیچگاه نامه بردگی را امضاء نخواهد کردیم، خاطر نشان کرد که تا آخرین قطره خون خود به مبارزات مدنی خود ادامه می‏دهیم.

احمد بهزاد، از دیگر سران این جنبش نیز یادآور شد: به خون شهدا سوگند میخوریم که تا آرمان آنان را برآورده نکرده ایم از پا نمی نشینیم.

عارف رحمانی، عضو مجلس نمایندگان و از سران جنبش روشنایی، نیز هنگام خاکسپاری شهدا خاطر نشان کرد که تا زمان برچیده شدن تبعیض علیه مردم مناطق مرکزی به عدالتخواهی خود ادامه می دهیم.

برخی از بستگان شهدا اما در مراسم خاکسپاری آنان، با بیان اینکه اکثر شهدا به صورت عمدی به قتل رسیده اند، یادآور شدند که جوانان آنها در رویداد دیروز کابل بر اثر اصابت گلوله به قتل رسیده اند.

این گفته ها از سوی بستگان برخی از شهدا در حالی مطرح می شود که بستگان شهید محمد حسین محمدی، نیز صبح امروز در ولایت غزنی ادعا کردند که محمدی بر اثر اصابت گلوله به قتل رسیده است.

خالقداد، پسر کاکای محمد حسین محمدی گفته است که سه مرمی از سمت بالا بر بدن محمدی اصابت کرده و باعث شهادت وی شده است.

او از دولت خواست که این موضوع را به گونه دقیق بررسی نماید.

پیکر این ۶۴ شهید در حالی به خاک سپرده شد، که هویت ۱۷ تن دیگر هنوز مشخص نشده و سه جسد دیگر نیز ناپدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.