• انتشار: 21 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25215
پرینت

پیکر شهدای حمله انتحاری روز گذشته به مسجد امام زمان(ع) به خاک سپرده شد

یکی برادر می گفت و دیگری پسر: پیگر بی جان عزیزانشان را به دوش می کشیدند و قدم به قدم به سوی قبرهای منتظر در حرکت بودند.

قبرهایی که در دامنه کوه قوزیغ در غرب کابل کنده شده بود تا تعداد انبوهی از شهروندانی که حین فریضه نماز به طور بی رحمانه ای شهید شده بودند را برای همیشه به آغوش بکشد.

جنازه شهید فصیحی، ملا امام مسجد امام زمان(ع) در میان تابوت هایی که با ناله و فریاد در حرکت بود دیده می شد. پدر شهید فصیحی نظاره گر دفن پسر بود، پدری که از چشمانش دیگر اشکی نمی بارید چراکه از شب گذشته با اینک در سوگ پسر عالمش گریسته بود و اکنون تنها با نگاهش به این همه بی درایتی و هرج و مرج در این کشور شلاق می زد.

داستان دو پسر شهید فصیحی اما حکایت دیگری بود: حکایت بی پدر و یتیم شدن، اینکه دیگر نان آوری نیست. غبار یتیمی بر سرشان باریده و توان سخن گفتن ندارند. آن طرف تر برادر شهید از ولسوالی بهسود آمده تا برای آخرین بار برادر عالمش را ببیند.

کمی آن طرف تر و در میان خانواده شهدا مادر و خواهران شهید مصطفی را می بینی که زجه کنان و با آه و ناله با پیکر این جوان ناکام وداع می کنند: شهید مصطفی نوجوانی بود که در حادثه المناک مسجد امام زمان(ع) در صف نماز گزاران بود و جام شهادت نوشید. پدر و برادر این شهید نیز درمیان زخمیان این رویداد و اینک بدون اطلاع از شهادت شهید مصطفی در شفاخانه بستر می برند.

پیکر های شماری از شهدای رویداد خونین روز گذشته به مسجد امام زمان(ع) امروز شنبه به خاک سپرده شد.

صدها تن از شهروندان در مراسم های تدفین شهدا حضور یافته، با بستگان شهدا ابراز غم شریکی کرده و به روح شهدا اتحاف دعا کردند.

عالمان دینی نیز افزودند دشمنان دین و مردم افغانستان در تلاشند با هدف قرار دادن مراسمات دینی، اتحاد مردم را کم رنگ کنند.

عالمان دین با اتحاف داعا به ارواح شهداء می گویند دشمنان دین و مردم افغانستان همواره با هدف قرار دادن مردم و اماکن دینی در تلاش اند تا آتش نفاق را در جامعه شعله ورتر نمایند اما وحدت و یکپارچگی مردم افغانستان هیچ گاهی ازبین نمی ورد بلکه استوارتر و مستحکم تر می شود.

همزمان، شهروندان کشور از ضعف نهاد های کشفی و امنیتی انتقاد کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.