سیاست

اعضای پیمان ناتو بر تقویت توانایی شان برای انجام عملیات تخلیه گسترده تر تاکید کردند

وزاری خارجه پیمان آتلانتیک شمالی امروز (چهارشنبه ۱۰ قوس) در شهر ریگا پایتخت کشور لتونی گردهم جمع شدند تا در خصوص مسایل امنیتی مختلفی به شمول اوضاع امنیتی در افغانستان و لیبیا، تقویت قوای نظامی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین و اوضاع در اوکراین و گرجستان با یکدیگر گفتگو کنند.

وزاری خارجه این سازمان در پایان نشست خود با صدور بیانیه ای و با توجه به اوضاع سیاسی در افغانستان و نحوه اجرای عملیات تخلیه شهروندان خارجی و افغان های آسیب پذیر از کابل، تاکید کردند که اعضای این سازمان باید در آینده توانایی بهتری برای انجام هر گونه عملیات تخلیه احتمالی به صورت گسترده تر و اضطراری داشته باشند.  

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن مجدد طالبان در افغانستان، شماری از کشورهای غربی به رهبری امریکا سربازان خود را در میدان هوایی کابل پیاده کردند تا شهروندان شان را به همراه افغان های آسیب پذیر به شمول همکاران نیروهای خارجی، مقام های سابق افغانستان، فعالین مدنی و خبرنگاران را از کابل خارج سازند.

اما این عملیات با انتقاد و هرج و مرج های فراوانی مواجه شد و بسیاری ها که از این طریق خود را از افغانستان خارج کردند هیچ خطری آنها را تهدید نمی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا