• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۹:۳۴
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 27146
پرینت

پیشنهاد شورای امنیت سازمان ملل متحد به گروه طالبان

شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز (جمعه) با استقبال از پیشنهاد صلح دولت افغانستان به گروه طالبان از این گروه خواست که پیشنهاد افغانستان را بپذیرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز (جمعه) به گروه طالبان پیشنهاد داد تا بدون هیچ قید و شرطی و یا تکیه بر ادامه خشونت ها، پیشنهاد صلح دولت افغانستان را بپذیرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در دومین نشست «روند کابل» که چندی پیش برگزار شد، پیشنهاد داد که افغانستان آماده است گروه طالبان را به عنوان یک جناح سیاسی بشناسد، مشروط بر اینکه این گروه آمادگی خود را برای مذاکرات صلح اعلام نماید.

«کارل جان گوستاف وان اوستروم» از هلند که ریاست فعلی شورای امنیتی سازمان ملل متحد را بر عهده دارد، امروز گفت که اعضای شورای امنیت این سازمان، دومین نشست روند کابل را برای صلح و همکاری های امنیتی تحسین می کند و آن را موثر می خواند.

بیانیه شورای امنیت می نویسد: «اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از پیشنهاد صلح دولت افغانستان به گروه طالبان استقبال می کند و از این گروه می خواهد تا این پیشنهاد را بدون هیچ پیش شرطی و یا تکیه بر ادامه خشونت ها بپذیرد، تا در افغانستان توافق سیاسی دوامدار برای صلح و ثبات پایدار بدست آید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.