• انتشار: 8 آگوست 2019
  • ساعت: 16:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36676
پرینت
دادستانی کل:

پیشنهاد رهایی ۱۰۰ زندانی نظامی به رئیس جمهور ارائه شده است

دادستانی کل کشور می‌گوید به مناسبت صدمین سالگرد استقلال افغانستان، پیشنهاد رهایی حداقل هزار زندانی نظامی را به ریاست جمهوری فرستاده است.

جمشید رسولی سخنگوی دادستانی کل کشور امروز پنج‌شنبه (۱۷ اسد) در یک نشست خبری در کابل گفت حدود ۱۷۰۰ تن از ماموران نظامی به ارتکاب جرم‌های مختلف در زندان‌های کشور به سر می‌برند.

آقای رسولی افزود ۹۴۵ پولیس، ۴۵۵ عضو ارتش، ۸۳ مامور امنیت ملی و ۱۱۲ عضو پولیس نظم عامه، سرحدی و محلی در زندان‌های کشور به سر می‌رند.

قتل، سوء استفاده‌ از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و لت و کوب، مجروحیت‌ها، سرقت و فریبکاری از جرایمی اند که این ماموران نظامی به جرم ارتکاب این اعمال، زندانی شده‌اند.

آقای رسولی تاکید کرد دادستانی کل کشور به مناسبت سالروز استقلال و استرداد افغانستان، در خواست رهایی حداقل ۱۰۰۰ زندانی نظامی را به ریاست جمهوری فرستاده است.

او تصریح، دادستانی کل کشور امیدوار است رییس جمهور غنی فرمان رهایی این شمار از نظامیان را به مناسبت صدمین سالروز استقلال کشور، صادر کند.

گفتنی است رییس جمهور به مناسبت‌های خاص همانند، عید فطر و عید قربان و سالروز استقلال کشور صلاحیت صدور فرمان آزادی زندانیانی را دارد که حداکثر مدت زمان حبس شان را گذرانده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.