• انتشار: 15 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50750
پرینت
عمران خان قبل از سفر به کابل:

پیروزی بایدن تغییری در برنامه صلح افغانستان ایجاد نمی کند

عمران‌خان ادامه گفت: «به نظر نمی‌رسد سیاست امریکا در بحث افغانستان و خروج از این کشور تغییری پیدا کند. ما معتقدیم جمهوریخواه‌ها و دموکرات‌ها در واشنگتن خواستار حل سیاسی بحران افغانستان هستند.»

عمران‌خان صدراعظم پاکستان پیش از سفر به کابل در گفت وگو با شبکه پاکستانی «جی‌ان‌ان» گفت پیروزی بایدن تغییری در پالیسی واشنگتن در قبال افغانستان به وجود نخواهد آورد.

عمران‌خان ادامه داد: «به نظر نمی‌رسد سیاست امریکا در بحث افغانستان و خروج از این کشور تغییری پیدا کند. ما معتقدیم جمهوریخواه‌ها و دموکرات‌ها در واشنگتن خواستار حل سیاسی بحران افغانستان هستند.»

نخست وزیر پاکستان با ابراز اینکه بسیار زود است که بخواهیم درباره سودمند بودن سیاست دموکرات‌ها و یا جمهوریخواه‌ها برای منطقه نظر بدهیم، تأکید کرد بازگشت جو بایدن به توافق هسته‌ای ایران به سود پاکستان است زیرا این وضعیت به ما کمک می‌کند که همکاری‌های دوجانبه تجاری با ایران را گسترش دهیم در این صورت به نفع دو کشور است.

سفر عمران خان به کابل

گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجه، می‌گوید قرار است عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، در هفته‌ی روان به افغانستان بیاید.

آقای هیواد، روز شنبه (۲۴ عقرب)، در یک پیام ویدیویی گفت بر اساس اطلاعات مقام‌های پاکستانی، سفر عمران خان به افغانستان در هفته‌ی روان انجام خواهد شد.

به گفتۀ آقای هیواد، این سفر عمران خان، به دنبال تماس تلفنی ماه گذشتۀ رییس‌جمهور غنی با او صورت می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه، قرار است عمران خان در جریان سفرش به کابل، با مقام‌های دولت افغانستان در مورد روند صلح، توسعۀ همکاری‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و تجارتی گفت‌وگو کند.

این نخستین سفر عمران خان به کابل خواهد بود. صدراعظم پاکستان تاکنون از افغانستان دیدار نداشته است.

همچنان، روز دوشنبه هفتۀ جاری آقای داوود از مشاوران نزدیک و ارشد نخست وزیر پاکستان در امور اقتصادی و تجارتی به کابل خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.