• انتشار: 2 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 3992
پرینت

پیتر سرگیت سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان شد

فدراسیون فوتبال کشور پیتر سرگیت، مربی کرواسیایی را به جای سلاوان اسکلیزیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشور انتخاب کرد.

به گفته مقام های فدراسیون فوتبال پیتر سرگیت پیش از این به حیث سرمربی‌ تیم‌هایی در لیگ بوندس لیگای آلمان و هم‌چنان تیم ملی فوتبال گرجستان کار کرده است.

سرمربی جدید تیم فوتبال افغانستان ۴۹ سال دارد و دارندۀ مدرک مربی‌گری از اتحادیۀ فوتبال اروپا (یوفا) می‌باشد.

او از ۱۹۹۳ که ۲۷ سال داشت، به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی فوتبال ادامه بدهد. آقای سرگیت پس از کناره‌گیری از بازی فوتبال، کارش را به عنوان مربی‌ آغاز کرد.

تیم ملی فوتبال افغانستان برای اولین بار حضور خویش را در بزرگترین و حساسترین رقابتهای کشوری فوتبال آسیا و جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی تجربه کرد، که این رقابتها جهت راهیابی به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام آسیایی ۲۰۱۹ امارات در قاره کهن آسیا آغاز شد.

فدراسیون فوتبال می گوید با در نظر داشت فرصت کوتاه تا مسابقه برگشت تیم ملی افغانستان مقابل کمبودیا در تهران، با مربیان متفاوتی گفتگو صورت گرفت که به توصیه فدراسیون فوتبال جهانی آقای پیتر سرگیت (Petar Sergt) مربی حرفوی کروات (Croatia) هدایت تیم ملی کشور را در مصاف تیم کمبودیا خواهد داشت.

آقای سرگیت سابقه مربیگری در تیم های بوندسلیگا آلمان مانند ( بوخوم، وولدوف مینهایم، دویسبورگ)، لیگ برتر فوتبال بوسنیا و تیم ملی فوتبال جورجیا یا گرجستان را در کارنامه خویش دارد که بدون شک بزرگترین مربی حرفه ای هست که تاکنون هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را به عهده می گیرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.