سیاست

پیام عیدی ملا هبت الله: به حل مساله افغانستان از راه گفت و گو متعهد هستیم

در پیام عیدی رهبر طالبان که روز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم سرطان به نشر رسید، آمده است که این گروه با وجود‌ پیش‌روی‌های نظامی در کشور، حامی جدی راه حل سیاسی معضل کشور است. در پیام هم‌چنان آمده است، طالبان از هر فرصتی که سبب «قیام نظام اسلامی و آمدن صلح و امنیت» در کشور شود، حتماً استفاده می‌کنند.

رهبری طالبان حکومت را متهم کرده است که تاکنون فرصت‌های پیش‌‌آمده برای برقراری صلح را ضایع می‌کند. در این پیام خطاب به حکومت آمده است: «پیام ما این است که بیایید به ‌جای اتکا به خارجی‌ها، مشکلات خود را خودمان حل کنیم و کشور را از وضعیت کنونی نجات دهیم.»

در این پیام به کشورهای همسایه و جهان اطمینان داده شده است که گروه طالبان به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد تا با استفاده از خاک افغانستان، امنیت کشورهای دیگر را با تهدید مواجه کند. هبت‌الله اما تاکید کرده است که سایر کشور نیز نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کنند.

رهبری طالبان به دیپلمات‌های خارجی، سفارت‌خانه‌ها، موسسات خیریه و سرمایه‌گذاران اطمینان داده است که از طرف طالبان هیچ مشکلی برای‌شان به وجود نمی‌‎آید.

ملا هبت‌الله در حالی پیام عیدی نشر کرده است که هم اکنون تنور جنگ در اکثر ولایات داغ است. او اما هیچ اشاره‌ای به تامین آتش‌بس در جریان روزهای عید نکرده است. جنگ‌جویان این گروه در جریان ماه‌های اخیر بیش از ۱۰۰ ولسوالی را تصرف کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا