• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۴۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21396
پرینت

پولیس هرات ۴۰ تن را به اتهام قاچاق مواد مخدر و سرقت بازداشت کرد

مقام‌ها در فرماندهی پولیس هرات می‌گویند که در جریان ۱۵ روز گذشته، نزدیک به ۱۸۰ کلیوگرام مواد مخدر را کشف و ضبط کرده و  ۴۰ تن دیگر را به اتهام سرقت، قاچاق موادمخدر و نگهداری سلاح بدون مجوز در این ولایت بازداشت کرده اند.

شاه محمود قادری آمر امنیت  فرماندهی پولیس هرات در یک نشست خبری گفت که ۲۰ تن از این افراد به اتهام سرقت ۱۷ تن به اتهام قاچاق موادمخدر و ۳ فرد دیگر به اتهام حمل و نگهداری  سلاح بدون مجوز بازداشت شده اند‌.

او گفت که بررسی پولیس نشان می‌دهد که ۲۰ تن از این متهمان سارقانی اند که در بسیاری از سرقت‌های مسلحانه در نواحی مختلف شهر دست داشته اند.

بر اساس گفته های او از نزد این افراد ۹میل تفنگچه با مقداری از اجناس و وسایط مسروقه به دست پولیس افتاده است.

این مقام فرماندهی پولیس هرات گفت که در نتیجه ۱۵ عملیات نیروی پولیس در نقاطی از شهر و ولسوالی‌های این ولایت، مقدار ۱۷۹,۸ کیلوگرام مواد مخدر و ۸ لیتر مشروبات الکلی را کشف و ضبط کرده اند.

او افزود که در جریان عملیات ۱۷ متهم نیز بازداشت شده که دست‌کم ۱۳ تن آنها قاچاقبران عمده مواد مخدر هستند.

آقای قادری افزود که پرونده این قاچاقبران برای بررسی و رسیدگی بیشتر به دادستانی اختصاصی مبارزه با موادمخدر در کابل فرستاده شده است.

گفتنی است که از آغاز امسال تا کنون نزدیک به ۶۵۰ تن به اتهام قتل، سرقت مسلحانه، قاچاق مواد مخدر، قمار و جرایم دیگر از سوی پلیس هرات باز داشت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.