• انتشار: 18 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25184
پرینت

پولیس مبارزه با مواد مخدر ۱۱ قاچاقبر مواد مخدر را دستگیر کرد

پولیس مبارزه با مواد مخدر ۱۱ قاچاقبر را طی هفته جاری از ولایات مختلف کشور در پیوند به ۱۲ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر بازداشت کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر با نشر خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) نوشته است که پولیس مبارزه با مواد مخدر طی هفته جاری و در پیوند به ۱۲ قضیه مواد مخدر ۱۱ تن را از ولایات مختلف کشور بازداشت کرده است.

براساس خبرنامه، این افراد پس از بازداشت با دوسیه های مربوطه شان به منظور مراحل عدلی و قضایی به این مرکز فرستاده شده اند.

پولیس این افراد را از ولایات کابل، کاپیسا، پکتیکا، ننگرهار، پنجشیر و کنر بازداشت کرده است.

در میان بازداشت شدگان ۳ تن به شمول یک خانم از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی که قصد انتقال ۹۴۱ گرم هیرویین را به کشور هندوستان داشتند نیز شامل هستند.

بطور مجموع پولیس از نزد این افراد بیش از ۱۹ کیلوگرم هیرویین، بیش از ۸۹ کیلوگرم تریاک، ۵۳۳ کیلوگرم چرس، ۷۰۰ دالر آمریکایی، ۱۳۰۶۰۰ کلدار پاکستانی، یک میل سلاح، ۱۱ سیت موبایل همراه، ۳۰ فیر مرمی، یک پایه مخابره و ۷ عراده واسطه نقلیه کشف و ضبط کرده است.

قابل تذکر است که مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر در سال ۱۳۸۴ خورشیدی تاسیس و به اساس ماده های ۱۷ و ۱۸ قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر صلاحیت رسیدگی عدلی و قضائی به قضایایی که مقدار آن حداقل ۲ کیلوگرم هیروئین، ۱۰ کیلوگرم تریاک، ۵۰ کیلوگرم چرس، ۵۰ کیلوگرم مواد کیمیاوی و۵۰ لیتر مشروبات الکولی یا مسکرات باشند را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.