سیاست

پوتین پس از استماع جزئیات نشست گروه ۲۰ در مورد افغانستان تصمیم می گیرد

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه ۷ میزان) به خبرگزاری تاس گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از اشتراک در نشست اضطراری گروه ۲۰ برای افغانستان و استماع جزئیات اوضاع، در خصوص افغانستان تصمیم گیری می کند.

روسیه تاکنون طالبان را به رسمیت نشناخته و بارها مقام های این کشور اعلام کرده اند که هیچ عجله ای برای به رسمیت شناختن طالبان ندارند.

«ماریو دراگی» نخست وزیر ایتالیا که ریاست دوره ای گروه ۲۰ را بر عهده دارد نیز امروز گفت که نشست اضطراری این گروه برای افغانستان در تاریخ ۱۲ اکتبر سال جاری (۲۰ میزان) برگزار می گردد. این نشست توسط ویدیو کنفرانس برگزار می شود.

گروه ۲۰ یا گروه ۲۰ اقتصاد بزرگ، گروهی متشکل از وزرای اقتصاد و مسئولان بانک های مرکزی ۲۰ کشور قدرتمند دنیا در زمینه اقتصاد است.

پس از سقوط دولت و روی کار آمدن طالبان، ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که برای برگزاری یک نشست اضطراری به منظور بررسی اوضاع افغانستان رایزنی می کند.

ایتالیا در هفتادوششمین مجمع سالانه عمومی سازمان ملل متحد موضع سرسختانه ای علیه طالبان گرفت و گفت که به هیچ عنوان این گروه را به رسمیت نخواهد شناخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا