• انتشار: 7 ژانویه 2020
  • ساعت: 21:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40666
پرینت

پوتین در سفری از قبل اعلام نشده به سوریه رفت

این نخستین سفر آقای پوتین به دمشق از زمانی است که روسیه کمک نظامی به دولت بشار اسد را شروع کرد. او البته در دسامبر ٢٠١٧ هم از پایگاه هوایی حمیمیم در شمال غربی سوریه دیدن کرده بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در سفری غیر‌منتظره، در سرفرماندهی نظامیان روس در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌های روس، آقای پوتین به بشار اسد گفته است که “پیشرفتی عظیم” در سوریه حاصل شده است.

این رسانه‌ها از دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نقل کردند که “در گفتگو با بشار اسد، آقای پوتین به این موضوع اشاره کرد که اکنون با اعتماد به نفسی زیاد می‌توانیم بگوییم راه زیادی برای استقرار مجدد دولت سوریه و یکپارچگی ارضی آن طی شده است.”

به گفته آقای پسکوف، بشار اسد از سفر آقای پوتین تشکر و به کمک روسیه و ارتش آن در مبارزه با “تروریسم” و برقراری زندگی صلح‌آمیز در سوریه اشاره کرده است.

سفر آقای پوتین در روز کریسمس مسیحیان ارتودوکس روسیه صورت گرفت و بشار اسد هم این روز را به ولادیمیر پوتین و نیروهای روس تبریک گفت.

آقای پسکوف گفت ولادیمیر پوتین قرار بوده از چند جا در سوریه بازدید کند اما به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، فرمانده نیروهای روس در سوریه هم گزارشی به دو رئیس جمهور ارائه کرده است.

این سفر در حالی صورت گرفته که پس از ترور قاسم سلیمانی تنش در منطقه شدت گرفته است.

ایران و به خصوص سپاه قدس به فرماندهی قاسم سلیمانی در کنار روسیه نقش مهمی در شکستن داعش در سوریه و برگردان قدرت به بشار اسد داشته‌اند.

با ورود نیروی هوایی روسیه در سال ٢٠١۵ ورق جنگ در سوریه به نفع نیروهای بشار اسد برگشت.

این نخستین سفر آقای پوتین به دمشق از زمانی است که روسیه کمک نظامی به دولت بشار اسد را شروع کرد. او البته در دسامبر ٢٠١٧ هم از پایگاه هوایی حمیمیم در شمال غربی سوریه دیدن کرده بود.

آقای پوتین فردا برای افتتاح خط لوله گاز موسوم به ترک‌استریم به ترکیه سفر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.