• انتشار: 31 می 2016
  • ساعت: 18:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9931
پرینت

پنج مقام بلند پایه شرکت برشنا برکنار شد

گزارش های منتشر شده حاکی از آنست که ۵ مقام بلند پایه شرکت برشنا به دستور بورد اجرایی این شرکت از سمت هایشان برکنار شدند.

این افراد، شکیب احمد نثار رییس عملیاتی، احمد شاه ساحل رییس مالی واداری، میرویس عالمی رییس تجارتی، وحید الله پوپلزی رییس پی ام او(PMO) و نسیم گنجی رییس برق کابل از وظایف شان برکنار شده اند.

هنوز علت بر کناری این افراد مشخص نیست اما گمان هایی وجود دارد که وقتی پی برده شده است که طرح تغییر مسیر برق از بامیان به سالنگ مغرضانه بوده، این افراد را سبک دوش کرد.

شکیب احمد نثار، رییس عملیاتی شرکت برشنا به یکی از رسانه ها گفته است که بورد این شرکت به بهانه یی اینکه مدیریت خوبی درانتقال برق ۵۰۰ کیلو ولت که قرار بود از راه بامیان – میدان وردگ به کابل انتقال یابد، صورت نگرفته آنها را از وظایف شان سبکدوش کرده است.

این افراد درحالی از وظایف شان سبک دوش می شوند که تغیر مسیر لین برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان ازبامیان به دره سالنگ اعتراضات گسترده ای در پی داشت.

در این مورد سخنگوی ریاست برشنا نیز حاضر به جوابگویی نشد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که در تازه ترین مورد شورای عالی مردمی وجنبش روشنایی در اعلامیه ای هشدار داده است که اگر حکومت دست از لجاجت برندارد واین لین را از مسیر سالنگ به کابل انتقال بدهد آنان قمیت بل برق را به شرکت برشنا نمی پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.