امنیت و جرایمِتیتر یک

پنج فرمانده برجسته طالبان در فاریاب کشته شدند/ در سال جاری ۲۱۴ فرمانده گروه طالبان به هلاکت رسیده اند

خبرنامه ای که وزارت دفاع امروز سه شنبه منتشر کرده است، گفته ملا عبدالرحیم با ۱۰ تن از همراهانش، ملا یوسف ذبیح الله با ۲۰ تن از همراهانش، ملا سلام نستان با ۱۶ تن از همراهانش، سید اسمعیل با ۱۰ از همراهانش،  ملا روح الله با ۲۰ تن از همراهانش.

در خبرنامه نوشته شده است که این افراد روز گذشته بر اثر حمله هوای ارتش کشته شده اند و از جمله کشته شدگان، سه تن از قوماندانان این گروه تروریستی در ولسوالی کوهستان و دو تن دیگر آنان در ساحۀ چیچک ولسوالی شیرین تگاب کشته شده اند که مجموع تعداد کشته شده گان به ۸۱ تن می رسد.

در قسمتی دیگر از خبرنامه وزارت دفاع نوشته شده که نیروی هوایی به جزوتام های نیروی ملی دفاعی و امنیتی اکمالات خویش را به این ولسوالی  انجام نموده اند.

به نقل از خبرنامه، نیروی ملی دفاعی و امنیتی افغانستان از اغاز سال ۱۳۹۶ تا اکنون ۲۱۴ تن از سرگروهان گروه تروریستی طالبان به شمول قوماندانان مشهور آنان را در نقاط مختلف کشور کشته است.

وزارت دفاع در خبرنامه اش نوشته است که قول اردوی ۲۰۹ شاهین ۷ عملیات پلان شده را در ولسوالی خان آباد، قریجات مرکز ولایت کندز، پشتونکوت، خواجه سبز پوش، و شیرین تگاب ولایت فاریاب، بغلان مرکزی ولایت بغلان، و ولسوالی تگاب ولایت بدخشان راه اندازی نموده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا