• انتشار: 18 ژوئن 2016
  • ساعت: 13:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10158
پرینت

پنج عضو افغان داعش در عراق کشته شدند

مقامات مطبوعاتی ولایت الانبار و وزارت دفاع عراق اعلام کردند که پنج تبعه افغانستانی وابسته به گروه داعش در حملات نیروی  های هوایی عراق در غرب فلوجه کشته شدند.

به نقل از عراق نیوز، این مقامات در بیانیه ای گفته اند که حملات هوایی نیروی هوایی عراق یک پناهگاه گروه تروریستی داعش را در منطقه الفلاحت در غرب فلوجه هدف قرار دادند که در ان پنج تبعه افغانی وابسته به گروه داعش کشته شدند.

بیانیه همچنین می افزاید که این نیروها در حمله ای دیگر علیه این گروه تروریستی در منطقه الحرارت سه عنصر این گروه تروریستی را کشتند و یک آتش انداز این گروه را نابود کردند.

این اولین باری نیست که شهروندان افغان به اتهام عضویت کشته و یا دستگیر می شوند قبل از این نیز نیروهای مرزی ترکیه چند تبعه افغان را به گمان همکاری و عضویت در گروه تروریستی داعش در مرز با سوریه بازداشت کرده بودند.

گروه تروریستی داعش در برخی از کشورهای خاورمیانه و آسیایه میانه فعالیت دارد اما بیشترین تحرکات این گروه ترویستی در سوریه و عراق است.

این گروه تروریستی از سال گذشته به این سو، در ولایت های جنوب شرقی و جنوب غربی کشور نیز فعالیت های پراکنده ای را آغاز کرده و حملاتی را نیز علیه نیروهای امنیتی کشور صورت داده اند.

بیشترین تحرکات این گروه تروریستی در ولایت ننگرهار که هم مرز با پاکستان است، وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.