امنیت و جرایم

پنتاگون ویدیویی محرمانه از لحظه هدف قرار دادن زمری احمدی و خانواده اش نشر کرد

وزارت دفاع امریکا یک فایل ویدیویی محرمانه از زمان هدف قرار دادن «زمری احمدی» به همراه اعضای خانواده اش توسط یک هواپیمای بی سرنشین خود در نزدیکی میدان هوایی کابل در تاریخ هفتم سنبله سال جاری را منتشر کرد.

لازم به ذکر است که زمری احمدی کارمند یک نهاد امدادرسان امریکایی در تاریخ هفتم سنبله به همراه اعضای خانواده اش در نزدیکی میدان هوایی کابل هدف یک حمله مرگبار هواپیمای بی سرنشین نظامیان امریکایی قرار گرفت.

در این حادثه مرگبار، زمری احمدی به همراه ۹ عضو خانواده اش به شمول ۷ کودک جان خود را از دست دادند.  

نظامیان امریکایی پس از بمبارد موتر زمری احمدی اصرار داشتند که یک عضو گروه داعش را هدف قرار داده اند، اما پس از چندی و گزارش های فراوان از سوی رسانه ها مبنی بر اشتباه نظامیان امریکایی در هدف قرار دادن یک خانواده ملکی، اعتراف کردند که اشتباه کرده اند.

این پرتاب راکت از سوی نظامیان امریکایی واکنش های گسترده ای را در افغانستان و امریکا به دنبال داشت و شمار زیادی از شهروندان افغانستان و امریکا خواهان انجام تحقیقات مستقل از این رویداد شدند.

پنتاگون گرچه در این خصوص تحقیقات خود را انجام داد، اما بازرس تحقیق کننده در پایان گزارش خود عنوان کرد که عاملان این حمله هوایی مستحق مجازات نمی باشند، زیرا هیچ پروتوکل نظامی را زیر پا نگذاشته اند.

این بازرس در عین حال تایید کرد که اشتباهی غم انگیز رخ داده است، اما عاملان حمله تقصیری نداشته اند.

برای تماشای این ویدیو روی لینک زیر بزنید:

https://www.nytimes.com/video/players/offsite/index.html?videoId=100000008165897

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا