• انتشار: 15 جولای 2020
  • ساعت: 10:51
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45780
پرینت

پنتاگون خروج نیروهای امریکایی از ۵ پایگاه در افغانستان را تایید کرد

سخنگوی وزارت دفاع امریکا اعلام کرد بر اساس توافق نامه صلح با طالبان تعداد نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان به ۸ هزار و ۶۰۰ نفر کاهش یافته است.

سخنگوی پنتاگون مدعی شد به توافق با طالبان پایبند بوده و تعداد پایگاه‌های نظامی در افغانستان را به پنج پایگاه کاهش داده است.

جاناتان هافمن شام سه‌شنبه به وقت محلی بیانیه‌ای صادر کرد که با اشاره به گذشت ۱۳۵ روز از امضای توافق آمریکا و طالبان آمده است: همان‌طور که در این توافقنامه تصریح شده است، ایالات متحده موافقت کرد که نیروهای خود را در افغانستان به هشت هزار و ۶۰۰ نفر کاهش دهد و از پنج پایگاه عقب‌نشینی کند.

وی افزود: ما این تعهد را انجام داده ایم. نیروهای ایالات متحده در افغانستان به حدود هشت هزار نفر رسیده و پنج پایگاه که قبلا توسط نیروهای آمریکایی اشغال شده بود به شرکای افغان واگذار شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد: حضور ارتش آمریکا در افغانستان بر توانایی‌ها و نه تعداد آنها معطوف است. ما توانایی‌ها و اختیارات لازم را برای محافظت از خود، متحدان و شرکای خود و منافع ملی ایالات متحده حفظ می‌کنیم.

هافمن اضافه کرد: ما همچنان به اجرای ماموریت ضد تروریسم خود ادامه خواهیم داد و در عین حال همزمان با پشتیبانی از ائتلاف ناتو متشکل از ۳۸ کشور، مشاوره، ماموریت کمکی به نیروهای دفاعی و امنیتی ملی افغانستان (ANDSF) ارائه می‌دهیم در حالی که آنها برای تامین صلح در این کشور تلاش می‌کنند.

وی مدعی شد: ایالات متحده به تعهدات خود عمل می‌کند. همه طرف‌ها باید خشونت را کاهش دهند و مذاکرات درون افغانستان را برای دستیابی به صلح پایدار برای افغانستان آغاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.