• انتشار: ۲۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 65776
پرینت

پنتاگون به بازماندگان حمله هوایی در کابل غرامت پرداخت می کند و به آمریکا می برد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که به بازماندگان حادثه حمله هواپیمای بی سرنشین این کشور بر یک خانواده غیر نظامی افغان غرامت پرداخت می کند و به درخواست خودشان آنها را به آمریکا می برد.

لازم به ذکر است که در هفتم سنبله و تنها سه روز پس از حمله مرگبار گروه تروریستی داعش در نزدیکی میدان هوایی کابل که منجر به کشته شدن دست کم ۱۷۰ تن شد، یک هواپیمای بی سرنشین نظامیان آمریکایی به اشتباه یک خانواده غیرنظامیان افغان را در نزدیکی همین میدان هوایی هدف قرار داد.

در این حادثه ۱۰ عضو یک خانواده جان خود را از دست دادند.

در ابتدا نظامیان آمریکایی مدعی بود که یک موتر حامل افراد وابسته به داعش را هدف قرار داده اند که تهدیدی برای سربازان و عملیات خروج شهروندان آمریکایی و همکاران افغان شان از فرودگاه کابل گزارش شده بود.

وزارت دفاع آمریکا پس از گذشت بیش از یک ماه و نیم اعلام کرد که به بازماندگان این حادثه غرامت پرداخت می کند و با اشتیاق بازماندگان این خانواده و با همکاری وزارت خارجه آمریکا آنها را برای اسکان مجدد به آمریکا می برد.

«زمری احمدی» شخصی که در هفتم سنبله توسط نظامیان آمریکا به همراه خانواده اش در نزدیکی میدان هوایی کابل کشته شد در گذشته از همکاران افغان نیروهای آمریکایی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.