• انتشار: 30 ژانویه 2018
  • ساعت: 17:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26019
پرینت

پنتاگون از یک نهاد فدرال خواست تا اطلاعات مربوط به جنگ افغانستان را مخفی کند

وزارت دفاع آمریکا به یک نهاد فدرال دستور داده است تا از این پس اطلاعات کلیدی مربوط به جنگ آمریکا در افغانستان به شمول شمار نیروهای امنیتی افغانستان را از دسترس عموم خارج کند.

 

وزارت دفاع آمریکا در حالی تصمیم به مخفی سازی اطلاعات کلیدی جنگ آمریکا در افغانستان می گیرد، که دونالد ترامپ ماه اگست سال گذشته از استراتژی جدیدش در قبال افغانستان خبر داد.

ترامپ همچنین روز گذشته پس از حملات مرگبار تروریستی در کابل و بخش هایی از افغانستان گفت که دیگر آمریکا با گروه طالبان مذاکره نخواهد کرد.

این نهاد فدرال که با نام اداره سیگار یا اداره بازرسی آمریکا از بازسازی افغانستان یاد می گردد در گزارش ربع وار اخیرش از وضعیت افغانستان از این دستور پنتاگون پرده برداشته است.

اداره سیگار در حالی از این دستور پنتاگون خبر می دهد که وزارت دفاع آمریکا طی یک سال گذشته همواره اعلام کرده که به دنبال شفاف سازی حضور نظامی آمریکا در افغانستان، سوریه و عراق می باشد.

این اداره طی سال های گذشته از اقدامات مبهم آمریکا به شمول قراردادهای تقلبی و کلاهبرداری در افغانستان پرده برداشته است. همچنین این اداره از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی اطلاعات مربوط به درصد مناطق تحت کنترل دولت افغانستان و یا طالبان کرده است.

جان اف ساپکو رئیس اداره سیگار اظهار ناامیدی کرده که از سوی پنتاگون چنین دستوری رسیده است.

وی در گزارش اخیر خود می نویسد: “این درخواست پنتاگون به دلایل زیادی ناامید کننده است. یکی از این دلایل که البته آن چنان نیز مهم نیست، این است که برای اولین بار از اداره سیگار خواسته شده تا اطلاعاتی که در طبقه بندی محرمانه قرار نگرفته اند را در اختیار مالیات دهندگان آمریکایی قرار ندهد.”

پنتاگون اما در پاسخ به این اظهارات اداره سیگار گفته است که ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا و تمامی ملت های متحد در افغانستان تصمیم گرفته اند تا انتشار اطلاعات به دست عموم محدود گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.