• انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۰:۲۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17185
پرینت

پناهجوی افغان در یونان جان سپرد/ پناهجوی دیگر تهدید به خودکشی کرد

پولیس یونان گفته است که یک پناهجوی افغان پس از اینکه تلاش کرده از ترکیه خود را به یونان برساند، به علت کاهش شدید دمای بدنش جان سپرده است.

پولیس گفته است جسد این پناهجوی افغان که حدودا ۲۰ ساله به نظر می رسد، صبح امروز (سه شنبه) در نزدیکی شهر مرزی «دیدیموتیچو» در یونان پیدا شد.

پولیس پس از آن موفق به کشف جسد این پناهجوی افغان شد که یک پناهجوی دیگر افغان به پولیس گزارش داد که به همراه او از رودخانه «اوروس» عبور کرده بود.

لازم به ذکر است که شب هنگام دمای هوا در این منطقه به منفی ۱۴ درجه سلیسوس نیز می رسد.

تاکنون هویت این پناهجوی افغان مشخص نشده است.

مقامات یونانی همواره در حال مبارزه با پناهجویانی اند که تلاش دارند خود را از طریق آب و در نیمه های شب به طور پنهانی به سواحل این کشور برسانند.

در انگلیس نیز، مقامات می گویند که یک پناهجوی نوجوان افغان تهدید کرده است که اگر به افغانستان بازگشت داده شود، خودکشی می کند.

ادریس وزیر پناهجوی ۱۸ ساله افغان که هم اکنون در بازداشت گاه بسر می برد، تهدید کرده است که اگر به اجبار به افغانستان بازگردانده شود، خودش را پشت میله های بازداشت گاه می کشد.

او می گوید که اگر به افغانستان بازگردد، طالبان او را خواهد کشت، زیرا تمام اعضای خانواده اش نیز توسط طالبان کشته شده اند.

لازم به ذکر است که طی تقریبا یک هفته گذشته، «ادریس وزیر» دو بار خودکشی ناموفق داشته است.

دفعه اول ادریس در شب کریسمس اقدام به خودکشی کرد که اما توسط هم سلولی و مقامات بازداشتگاه فورا به مراقبت های صحی انتقال داده شد، و بار دوم در ۳۰ دسامبر اقدام به خودکشی کرد، که این بار نیز توسط هم سلولی اش نجات داده شد.

ادریس جای زخمی روی پایش دارد که می گوید طالبان به سوی او هنگام فرار از افغانستان شلیک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.