• انتشار: 16 سپتامبر 2020
  • ساعت: 11:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48575
پرینت

پمپئو: مذاکرات بین الافغانی یک پروسه پیچیده است

وزیر خارجه امریکا در حالی مذاکرات بین الافغانی را پیچیده خوانده که زلمی خلیلزاد در سفرهایش به پاکستان و هند تلاش می کند طالبان را متقاعد کند تا رسیدن به نتیجه گفت و گوها را در دوحه ادامه دهند.

مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا گفت گفتگوهای بین‌الافغانی یک پروسه دشوار و پیچیده خواهد بود.

پمپیو این اظهارات را روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۵ سنبله) در یک نشست در امریکا بیان داشت و افزود افغان‎ها پس از ۲۰ سال سر میز مذاکره کنار هم نشسته‌اند، بنا براین گفتگوها میان آنان دشوار و پیچیده خواهد بود.

وزیر خارجه امریکا در حالی گفتگوهای بین‌الافغانی را پیچیده و دشوار عنوان کرده است که اولین دور گفتگوهای بین‌الافغانی (روز شنبه، ۲۲ سنبله) در دوحه پایتخت قطر افتتاح شد و به دنبال آن اولین نشست عمومی هیات های مذاکراتی عصر روز گذشته برگزار شد.

هیات‌های مذاکره کننده حکومت و طالبان در این نشست تصمیم گرفتند که گروه تماس ۱۰ نفره به جلسات خود در مورد اصول رفتار، جدول زمان بندی و تکمیل آجندا ادامه دهد.

همزمان با این زلمی خلیل‌زاد، نماینده خاص وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان پس از افتتاح مذاکرات میان حکومت افغانستان و طالبان در دوحه به کشور های پاکستان و هند سفر کرده است.

گفته می شود که هدف از سفر خلیل‌زاد به این کشور ها اعمال فشار بالای گروه طالبان است تا گفتگوها را در قطر ادامه دهد و نشست میان این گروه و هیات مذاکره کننده حکومت بدون نتیجه ختم نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.