• انتشار: 11 آگوست 2020
  • ساعت: 10:36
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46979
پرینت

پمپئو: روسیه به وظایفش در قبال آزادی بیان عمل کند

وزیر خارجۀ امریکا گفت از سرکوب پی در پی رسانه‌های مستقل در روسیه اذیت می‌شود و از آن کشور می‌خواهد تا به وظایفش در قبال آزادی بیان عمل کند.

وزیر خارجۀ امریکا می‌گوید، کشورش از تلاش‌های روسیه برای هدف قرار دادن رسانه‌های خارجی در آن کشور عمیقاً نگران است.

مایک پومپیو در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه (۱۰ اگست) پخش شد گفت، مسودۀ تازه که برای کنترل رسانه‌ها از سوی دولت روسیه اعلام شده، بر رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی و صدای امریکا مقررات شدید وضع می‌کند.

به گفتۀ آقای پومپیو، این دو رسانه در گذشته هم با محدودیت‌های غیر عادلانه در روسیه روبرو بودند.

وزیر خارجۀ امریکا همچنان گفت از سرکوب پی در پی رسانه‌های مستقل در روسیه اذیت می‌شود و از آن کشور می‌خواهد تا مکلفیت‌هایش را در راستای آزادی بیان ادا کند.

اداره فدرال تنظیم رسانه‌های روسیه، مسودۀ یک فرمان را نشر کرد که بر اساس آن باید تمامی رسانه‌ها که به عنوان نهاد‌های اطلاع رسانی خارجی ثبت شده اند، در مورد آنچه چاپ و یا نشر می‌کنند، از ابتدا معلومات خود را شریک سازند.

بر اساس این سفارش تازه، اگر افراد از این فرمان تخطی ‌کنند، ۱۰۰هزار روبل معادل ۱،۴۰۰ دالر جریمه می‌شوند و ۱۵ روز را هم باید در زندان سپری کنند. به اداره‌های بزرگ رسانه‌یی، جریمۀ ۵ میلیون روبل، معادل ۷۰ هزار دالر تعیین شده است.

دیسی سندلار سرپرست رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی در ۲۳ جولای گفته بود هدف این تلاش تازه، محدود ساختن بیشتر رسانه‌ها و ایجاد هراس میان مخاطبین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.