بین المللسیاست

پمپئو خطاب به رهبران جهان: تبریک به بایدن هنوز زود است

وزیر امور خارجه ایالات متحده در پیامی به رهبران کشور هایی که پیروزی نامزد دموکرات انتخابات آمریکا را تبریک گفته‌اند اعلام کرد شمارش آراء هنوز تمام نشده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه دولت ترامپ، در صحبت با شبکه فاکس نیوز گفت: «هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. ما یادآوری می کنیم که هنوز همه آراء شمرده نشده اند.»

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «جهان باید اطمینان داشته باشد که انتقال قدرت پس از انتخابات در ایالات متحده روان خواهد بود.»

وی افزود: «ما می‌خواهیم همه آرا را بشماریم، دنیا در حال تماشای چیزهایی است که اتفاق می‌افتد. وقتی رئیس جمهور در تاریخ ۲۰ جنوری بر مسند قدرت می‌نشیند، وزارت خارجه یک دقیقه پس از آن هم موفق خواهد بود.»

پمپئو گفت: «جهان باید اطمینان داشته باشد انتقال قدرتی که لازم است تا کارآمدی وزارت خارجه را تضمین کند، با موفقیت انجام خواهد شد.»

این در حالی است که دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ نیز اخیرا در واکنش به اخبار رسانه‌های این کشور مبنی بر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ در پیامی توئیتری نوشت: «(در زمینه بررسی صحت آرای انتخاباتی) به پیشرفت‌های خوبی دست یافته ایم. نتیجه این بررسی‌ها تا هفته آینده پدیدار خواهد شد.»

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در جدیدترین پیام خود در این خصوص باز هم وعده داد: «ما پیروز خواهیم شد. عظمت را دوباره به آمریکا باز می‌گردانیم.»

ترامپ تاکنون نتایج انتخابات را نپذیرفته و با ادعای تقلب رقیب، شکایت‌هایی را در چند ایالت طرح کرده است.

از سوی دیگر برخی مقامات نزدیک به ترامپ از جمله «مایک پنس»، معاون او و «رودی جولیانی»، وکیل شخصی‌اش نیز در اظهاراتی گفته‌اند انتخابات هنوز به پایان نرسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا