• انتشار: 15 فوریه 2017
  • ساعت: 16:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18824
پرینت

پلیس ۹ تن به شمول یک زن را به ظن قاچاق مواد مخدر بازداشت کرد

پلیس مبارزه علیه مواد مخدر کشور طی یک هفته گذشته ۹ تن به شمول یک زن را به ظن قاچاق مواد مخدر از سطح کشور بازداشت کرده است.

دفتر مطبوعاتی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر در خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) نوشته است که طی یک هفته گذشته، پلیس مبارزه علیه مواد مخدر، ارگان های کشفی و امنیتی در پیوند به ۸ قضیه قاچاق مواد مخدر، ۹ تن را به شمول یک زن دستگیر کرده اند.

این مرکز در خبرنامه اش می افزاید که افراد بازداشت شده با دوسیه های مربوطه شان برای پیگردهای عدلی و قضایی به مرکز عدلی و قضایی فرستاده شده اند.

پلیس این افراد را از سطح ولایات کابل، ننگرهار، غور و نیمروز بازداشت کرده است.

از افراد بازداشت شده به طور مجموع، (۲۹٫۲۵۴) کیلوگرم هیروئین، (۲۲۱٫۴۸) کیلوگرم تریاک، (۸۱۰) کیلوگرم چرس، بیش از (۳۰) کیلوگرم مواد کیمیایی جامد، ۶ سیت تلفن همراه، و ۴ عراده واسطه نقلیه بدست پلیس آمده است.

این مرکز همچنین در خبرنامه اش می افزاید که مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر به اساس ماده های ۱۷ و ۱۸ قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، صلاحیت رسیدگی عدلی  و قضائی به قضایایی که مقدار آن حداقل ۲ کیلوگرم هیروئین، ۱۰ کیلوگرم تریاک، ۵۰ کیلوگرم چرس، ۵۰ کیلوگرم مواد کیمیاوی و ۵۰ لیتر مشروبات الکلی یا مسکرات باشند را از سراسر کشور دارا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.