سیاست

پس از سه سال ولسوالی «دهنه‌ی غوری» بغلان به‌دست نیروهای دولتی افتاد

نیروهای ارتش کشور اعلام کرد ولسوالی «دهنه‌ی غوری» بغلان پس از سه سال از کنترل گروه طالبان خارج و به‌دست نیروهای دولتی افتاده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی قول اردوی عملیات خاص کماندوی ارتش به نشر رسیده، آمده کنترل این ولسوالی شب گذشته (چهارشنبه، ۱ عقرب) توسط نیروهای این قول اردو پس گرفته شده است.

به نقل از اعلامیه، هم‌اکنون جنگ‌جویان طالبان از این ولسوالی عقب زده شده و نیروهای کماندو در آن مستقراند.

قول اردوی عملیات خاص اما در مورد تلفات این عملیات آماری ارایه نکرده است.

ولسوالی دهنه‌ی غوری در حالی به دست نیروهای دولتی می‌افتد که پیش از این در ۲۴ میزان، وزارت دفاع ملی از راه‌اندازی عملیات گسترده‌ی نیروهای دفاعی و امنیتی برای پاک‌سازی ولایت بغلان از وجود جنگ‌جویان طالبان خبر داده بود.

این وزارت گفته بود این عملیات از سه استقامت در مناطق «دند شهاب‌الدین»، «دند غوری» و «کیله گی» شهر پل‌خمری، مرکز بغلان راه‌اندازی شده است و تا پاک‌سازی کامل این ولایت ادامه خواهد داشت.

در همین حال، عصر دیروز این وزارت در اعلامیه‌ای گفته بود که در جریان این عملیات تا کنون ده‌ها جنگ‌جوی طالبان، به‌شمول شماری از مسئولان ارشد نام‌نهاد این گروه کشته شده‌اند و بیش از ۷۰ جنگ‌جوی دیگر این گروه نیز بازداشت شده‌اند.

ولایت بغلان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است. جنگ‌جویان گروه طالبان حدود یک‌ونیم ماه پیش (۱۰ سنبله) با تجمع در سه قسمت «دیوار کرکر»، «زمان‌خیل» و «حسین‌خیل» در حومه‌‌های شهر پل‌خمری حملات گسترده‌ای راه‌اندازی کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا