• انتشار: 16 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:46
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4385
پرینت

پسر کاکای رئیس جمهوری ۲۰۰ میلیون دالر اختلاس کرده است

عباس ابراهیم زاده، عضو مجلس نمایندگان می گوید که اجمل غنی پسر کاکای رئیس جمهوری، در قرارداد تیل وزارت دفاع بیش از ۲۰۰ میلیون دالر اختلاس کرده است.

آقای ابراهیم زاده امروز (دوشنبه) در صحن مجلس نمایندگان با انتقاد از کارکردهای دولت گفت: “تیل ۶۸ سنتی را رئیس جمهوری در بدل ۸۰ سنت با پسر کاکای خود –اجمل غنی- قرارداد کرده است که ۲۰۰ میلیون دالر اختلاس صورت گرفته است.”

وی خاطر نشان کرد، پسر کاکای رئیس جمهوری از تجارت تیل هیچ بوی نمی برد و تنها به خاطر اختلاس این تجارت به او واگذار شده است.

این نماینده مجلس افزود که هر تاجر دیگری حاضر است که تیل را با قیمت ۶۸ سنت در لیتر به وزارت دفاع تحویل دهد.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری با گرفتن زمام کرسی ریاست جمهوری تمام قراردادهای تیل نهادهای امنیتی به خصوص وزارت دفاع به خاطر مبارزه با فساد لغو کرد.

رئیس جمهوری کمیسیون تدارکات ملی را به ریاست خود تشکیل داد که قراردادهای کلان کشوری به شمول قرارداد تیل وزارت دفاع در این کمیسیون منعقد می شود.

این کمیسیون بارها اظهار کرده است که با واگذاری قراردادها به این کمیسیون میلیون ها دالر در عقد قرارداد به سود دولت شده است.

گروگان گیری چوکی ریاست

بارها رسانه ها گزارش های را منتشر کرده بودند که بست های یک و ریاست ها در وزارت خانه ها در بدل پول تبادله می شوند ولی دولت همواره تکذیب می کرد.

اما این بار یک عضو مجلس نمایندگان می گوید که هر چوکی ریاست در بدل ۲۰ تا ۵۰ هزار دالر در ماه توسط برخی از وزیران به رئیس های اداره گرو داده می شود.

عباس ابراهیم زاده عضو مجلس نمایندگان می گوید که چوکی های کلیدی برخی از وزارت ها توسط وزیران به گروگان گرفته شده است و وزیران ماهانه از این ریاست ها ماهانه ۲۰ تا ۵۰ هزار دالر دریافت می کنند.

آقای ابراهیم زاده افزود که باید مجلس هییتی را تعیین کند و از نزدیک این ریاست ها را بررسی کند تا مشخص شود که این پول ها از کجا و چگونه می آید.

این نماینده مجلس اظهار می کند که این ریاست ها اهرام فشاری بر افراد غریب جامعه شده است و با تطبیق قانون بر این قشر جامعه از انان رشوه دریافت می کنند.

دریافت رشوه و فساد اداری در اداره های دولتی از بدو تشکیل جمهوری اسلامی رایج شده است و تاکنون هم جریان دارد، این معضل باعث شده است که افغانستان سومین کشور فساد جهان شناخته شود.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.