سیاست

پسر مشاور حمدالله محب از سوی طالبان به عنوان سرکنسول افغانستان در استانبول تعیین شد

وزارت خارجه طالبان عبدالله صالحی، پسر مشاور حمدالله محب مشاور امنیت ملی حکومت پیشین را جایگزین ذبیح الله حسین خیل به عنوان سرکنسول افغانستان در استانبول ترکیه کرد.

ذبیح الله حسین خیل، داماد امرالله صالح معاون نخست رئیس جمهور پیشین می باشد که به گفته خودش بخاطر عدم تعامل با طالبان از سمتش کنار رفته است.

براساس مکتوبی که به دست رسانه ها رسیده، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان به جنرال کنسولی افغانستان در ترکیه نوشته است که عبدالله صالحی کارمند بست رتبه چهارم سکرتر اول، تا امر ثانی از امور این کنسولی نمایندگی خواهد کرد.

همچنین در این مکتوب از سفارت افغانستان در انقره خواسته شده که موضوع تعیین عبدالله صالحی به عنوان سرپرست جنرال کنسولی در استانبول را به حکومت میزبان اطلاع دهد.

گفتنی است پیش تر گزارش هایی از اختلاس و فرار آقای ذبیح الله حسین خیل منتشر شده بود، که وی در یادداشتی در صفحه اجتماعی اش آنها را تکذیب کرده و گفت که کشور میزبان با حضور یک تن از افراد طالبان در کنسولگری افغانستان در استانبول موافقت کرده بود، و از وی خواسته شده بود که با او مراوده کاری و تعامل داشته باشد.

او با بیان این که «تعامل و مراوده کاری با اداره نامشروع و تروریستی طالبان» مایه ننگ و شرمساری است آن را مغایر با آرمان های خود و پدرش (عبدالله لغمانی) توصیف کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا