بین الملل

“پسرم به توصیه مفتی قوی خواهرش را کشته است”

مادر قندیل بلوچ در گفتگو با تلویزیون ملی پاکستان افزوده که پسرش به توصیه و درخواست مفتی عبدالقوی که حس انتقام جویی از قندیل بلوچ را داشت، خواهرش را به قتل رسانده است.

لازم به ذکر است که قندیل بلوچ مدل مشهور پاکستانی پس از آن شهرت کسب کرد که عکس ها و ویدیوهایی از دیدارش را با مفتی عبدالقوی یکی از چهره های بزرگ مذهبی پاکستان در اتاق هتلی در پاکستان در صفحات اجتماعی مانند فیس بوک منتشر کرد.

قندیل بلوچ گفته بود که مفتی عبدالقوی در این دیدار چندین بار تلاش کرده بود که وی را در آغوش بگیرد و ببوسد.

عبدالقوی رئیس کمیته رویت هلال ماه پاکستان بود که پس از انتشار این عکس ها و ویدیوها از سمتش برکنار گردید.

قندیل بلوچ اما چند روز پس از این واقعه، توسط برادرش واصم عظیم به قتل رسید.

مادر قندیل بلوچ گفت “پسرم به سفارش مفتی عبدالقوی خواهرش را به قتل رساند، و مفتی عبدالقوی او را تحریک کرد که این کار را انجام دهد. واصم همچنین با شوهر سابق قندیل عاشق حسین نیز در ارتباط بود.”

مادر قندیل بلوچ افزود که همسایگانش می گویند لحظاتی قبل از قتل مردی با ریش بلند وارد خانه شان شده بود.

مادر قندیل بلوچ

لازم به ذکر است که محمد عظیم پدر قندیل بلوچ شکایت نامه ای علیه دو تا از فرزندانش طرح کرده است. گرچه واصم عظیم خود به قتل خواهرش اعتراف کرده است، اما پدرشان علیه دو تا از فرزندانش اقامه دعوی کرده است.

پدر قندیل بلوچ می گوید “قندیل همه ما را حمایت می کرد، حتی برادرش را.”

گفتنی است که دولت پاکستان پس از ادعای مادر قندیل بلوچ، تحقیقاتش را از مفتی عبدالقوی نیز آغاز کرده است. گرچه مفتی عبدالقوی دست داشتن در قتل را رد کرده است.

همچنین گفتنی است که قندیل بلوچ پس از دیدارش با مفتی عبدالقوی نامه های تهدیدآمیز بسیاری دریافت کرده بود و وی از مقامات پاکستانی درخواست امنیت کرده بود. این درخواست او اما نادیده گرفته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا