• انتشار: 4 ژانویه 2017
  • ساعت: 13:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17202
پرینت
دفتر جنرال دوستم:

پست معاونت اول ریاست جمهوری برای عطا نور «لقمه ای کلان تر از دهان» اوست

دفتر معاونت اول ریاست جمهوری کشور در واکنش به گفته های اخیر عطا محمد نور مبنی بر اینکه پست معاونت اول ریاست جمهوری به او پیشنهاد شده، گفته است که این پست «لقمه ای کلان تر از دهان» عطا نور است.

عنایت الله بابر فرهمند رئیس دفتر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری کشور در بیانیه ای گفت که پست معاونت اول ریاست جمهوری برای عطا نور لقمه ای کلان تر از دهان اوست.

آقای فرهمند همچنین گفت که اظهارات اخیر آقای عطا نور احساسات ترک تباران افغانستان را جریحه دار کرده است.

لازم به ذکر است که عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ در گفتگو با بی بی سی گفته است که مقامات در دولت وحدت ملی پست معاونت اول ریاست جمهوری به او پیشنهاد داده اند، اما او این پست را رد کرده و گفته است که این پست متعلق به قومیت ازبک افغانستان می باشد.

او گفته بود “جنرال دوستم اگر بد است و یا اگر خوب، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان است، و اگر دوستم کنار می رود، باید یک ازبک جانشین او گردد.”

نور همچنین گفت که دیگر به تصمیم گیری های عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور (هم حزبی عطا نور در حزب جمعیت اسلامی) اعتماد ندارد و عبدالله از خود ضعف نشان داده است، به همین منظور خود وارد مذاکره با مقامات در کابل شده است.

اما دفتر معاون اول رئیس جمهوری در واکنش به این گفته های عطا نور اظهار کرده است “این حرف عطا نور مضحک و حاکی از ناپختگی سیاسی او و کسانی است که این روزها از وی ابزاری علیه هم حزبی های خودش و علیه جنبش ملی افغانستان و شخص معاون اول ریاست جمهوری درست کرده اند.”

آقای فرهمند افزود که مردم به خوبی می دانند که عطا نور پس از اینکه منابع مالی اش مسدود گردید، مجبور شده با ارگ ریاست جمهوری وارد گفتگو شود. “او هیچ گاه بیشتر از منابع شخص اش به چیز دیگری توجه نکرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.