اجتماعی

پزشک زن افغان برنده جایزه منطقه ای نانسن پناهندگان در آسیا شد

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان گفته است این سازمان با کمال خرسندی داکتر «سلیمه رحمان» را به عنوان برنده منطقه‌ ای امسال جایزه «نانسن پناهندگان» در منطقه آسیا اعلام می ‌کند.

داکتر رحمان پزشک ۲۹ ساله و پناهنده افغان است که به جوامع محلی و پناهندگان افغان در پاکستان خدمت‌ رسانی می کند.

این سازمان افزوده این جایزه به پاس خدمات و تعهد برجسته داکتر سلیمه رحمان به عنوان یک پناهنده در پاکستان برای خدمات رسانی بی دریغ اش نسبت به بیمارانش بویژه در طول پاندمی بیماری کووید-۱۹ اهدا شده است.

کمیشنری عالی سازمان ملل برای پناهندگان در بیانیه اش علاوه کرد که داکتر رحمان در مراسمی که به افتخار وی در سفارت سوئیس در اسلام آباد برگزار شد، گفت: “دسترسی به آموزش در زندگی ما بسیار با اهمیت است. سرمایه گذاری در آموزش زنان سرمایه گذاری برای نسل آینده است.”

بندیکت دو کریات، سفیر سوئیس و الین کیلواگ کاردار نروژ در پاکستان این جایزه را اهدا کردند.

لازم به ذکر است که این جایزه در سال ۱۹۵۴ میلادی برای گرامی داشت میراث «فریتیوف نانسن» دانشمند، مکتشف قطب، دیپلمات نروژی و اولین کمیشنر عالی پناهندگان در لیگ ملت‌ها و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۲۲ میلادی تاسیس شده است.

هر ساله، جایزه نانسن پناهندگان کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از تلاش‌ های برجسته فرد یا افراد و یا سازمان‌هایی که از افراد بی‌جاشده و بی‌تابعیت حمایت می‌کنند، قدردانی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا